הפקולטה להנדסה והמאבק בקורונה

מעבר לתרגול והצלחת מערך הלימודים המקוונים, אשר התחילו בפקולטה להנדסה בשנקר עוד בשנה שעברה, יזמה הפקולטה שורה של פעילויות בהכנת הצעות מחקר ופיתוח כמענה לקולות קוראים שיצאו הן מהרשות לחדשנות ומשרד הבריאות והביטחון והן יוזמות של המחלקות השונות בפקולטה.

•  החל שיתוף פעולה בין המחלקה להנדסת תוכנה והמחלקה לתקשורת חזותית בכריית וניתוח מידע בנושאי הקורונה השונים, תוך הצגתו בצורה ויזואלית לציבור. שיתוף הפעולה נעשה בהשתתפות אנשי הסגל והסטודנטים.

•  המחלקה להנדסת חומרים פולימרים סייעה למפעלים תעשייתיים בהקמת קווי יצור לבגדים אטומים על בסיס חומרים שפותחו במחלקה, כמו גם בדיקות אישור לאוזניות הגומי של מסכות שאוחסנו לזמן ארוך במחסנים והיה חשש להתבלותם.

•  המחלקה להנדסה כימית, יחד עם "CIRTex" – המרכז לחקר הטקסטיל בשנקר, עמלו על הכנת הצעת פיתוח בשיתוף אוניברסיטת בר-אילן, עבור הרשות לחדשנות, בעקבות קול קורא שפורסם למניעת הפצת הנגיף ע"י טיפול בבדים.

•  המחלקה להנדסת חומרים פולימרים הגישה הצעה לרשות לחדשנות לפיתוח צבע ייחודי לציפוי משטחים שונים, מסכות ופרטי לבוש, בעל יכולת משולבת של טיהור כימי–ביולוגי וחימום. ההצעה כוללת השתתפות סטודנטים, חברי סגל, וירולוג ומעבדה לבדיקות וירוסים, ומשלבת בין היכולת ההנדסית לבין היכולת העיצובית כצבע לקירות חיצוניים ואלמנטים בעיצוב מבנה וסביבה, ציפוי לרכיבים ומוצרים בעיצוב תעשייתי וציפוי של בדים שונים למסכות, פרטי לבוש, מסכים (וילונות) בעיצוב טקסטיל ועיצוב אופנה.

•  CIRTex נמצא בשלבים שונים של שיתופי פעולה טכנולוגיים עם מפעלים לפיתוח משותף של אמצעים לחיטוי של בדים נגד נגיף הקורונה.

•  המחלקה להנדסת חשמל יוזמת הגדרת פרויקטי גמר ברוח הצרכים הנגזרים במאבק בנגיף הקורונה.

בבית הספר להנדסת תעשייה וניהול מציעה פעילות בינלאומית וארצית לשילוב היכולות בהערכת סיכונים, שימוש במודלים סטטיסטיים וטכניקות לאופטימיזציה לניתוח וחיזוי של מופעי מגפת הקורונה.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים