ניהול, חשיבה מחוץ לקופסה: מנכ"לית חברת "תיגבור" הרצתה לסטודנטים על גיוון תעסוקתי ועל עולם העבודה החדש

איך מתמודד שוק התעסוקה של ימינו עם הבדלים תרבותיים, דתיים, לאומיים וערכיים של העובדים? אורית בנבנשתי - מנכ"לית חברת "תיגבור" - התארחה במחלקה להנדסת תעשייה וניהול והרצתה לסטודנטים על גיוון תעסוקתי במציאות המורכבת של ימינו. 

במסגרת סדרת ההרצאות "ניהול, חשיבה מחוץ לקופסה", אמרה בנבנשתי כי "גיוון תעסוקתי הוכר מזמן ככלי כלכלי המשפר את ביצועי הארגון העסקי". לדבריה, "בשנים האחרונות יותר ויותר ארגונים ועסקים פותחים את דלתותיהם לעובדים ממגוון אוכלוסיות ומאפשרים להם לקחת חלק במעגל העבודה. ניתן להבחין במגמה זאת בקרב מועמדים מהחברה הערבית, אצל יוצאי אתיופיה, חרדים ומועמדים עם מוגבלויות". 

"מחובתנו לנטרל ככל האפשר את השיפוטיות שיש לנו כלפי המגזר, הקהילה או האוכלוסייה שהמועמד מייצג", אמרה בנבנישתי והוסיפה כי "זהו הרעיון של גיוון תעסוקתי, הנובע מתוך הבדלים בין תרבויות, מסורות, נורמות, אמונות וערכים".

"מחובתנו לנטרל את השיפוט כלפי שונות של עובדים": אורית בנבנישתי, מנכלית "תיגבור" (צילום: אחיקם בן-יוסף)

לסיכום הרצאתה, סיפרה בנבנשתי על המלצותיה למעסיקים שמעוניינים בראיונות עבודה מוצלחים: להיות ברורים, פתוחים, להסביר את הטוב ואת הרע בתפקיד המוצע, לתת פידבק למרואיין, להקשיב לדבריו ולא לשפוט אותם לפי אמות המידה שלהם. 

"חשוב לזכור כי התנהגויות שונות של מועמדים ועובדים יכולות להתפרש באופנים שונים", אמרה בנבנישתי: "לרוב אנחנו מתרגמים צניעות וצייתנות בחוסר ביטחון, שאיפה ליציבות בחוסר מוטיבציה וקושי בשפה כחוסר אינטיליגנציה". 

חברת "תיגבור", שהוקמה בשנת 1978, היא אחת מ-3 הגדולות בישראל בתחום שירותי כח האדם והסיעוד ומדורגת בין 100 החברות המובילות בישראל. בשנים האחרונות מיצבה את עצמה כאחת המובילות בנושא אחריות תאגידית ושמירה על איכות הסביבה, אתיקה, זכויות אדם, סביבת עבודה ומעורבות בקהילה. 

קבוצת "תיגבור" מפעילה כ-40 סניפים ברחבי הארץ, בהם רשומים למעלה מ-100 אלף מועמדים פוטנציאלים לעבודה בתחומים שונים. 

אילוסטרציה בראש העמוד: Julian Fong, Flickr - ברישיון שיתופי

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>