בכירי תעשיית ההייטק הישראלית הרצו במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה על החידושים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם

מהאינטרנט של הדברים עד ליישומים של מיחשוב לביש לצרכי ביטחון: הסטודנטים במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה השתתפו ביום עיון שעסק בנושאים המצויים בחזית ההיי-טק בארץ ובעולם. הם שמעו הרצאות של שניים מהבכירים בתעשייה המקומית, המשמשים כחברי הוועדה המייעצת למחלקה.

מר שמואל ברקן, מנכ"ל חברת "פריסקייל סמיקונדקטור ישראל בע"מ", עסק באחד הנושאים החמים בטכנולוגיה של השנים האחרונות - "האינטרנט של הדברים". תפיסה זאת עוסקת בחיבור מכשירים "טיפשים" לרשת האינטרנט, תוך יצירת אינטראקציה ביניהם. ברקן בחן את השפעת טכנולוגיה זאת על הצמיחה הכלכלית של המשק ועל ההשלכות הצפויות על כל אחד מאיתנו.

האינטרנט של הדברים: יום אחד כולנו נהיה מחוברים לאינטרנט? (צילום: תמי דהן)
האינטרנט של הדברים: לחבר בין היומיום לטכנולוגיה (אילוסטרציה: תמי דהן)

החברה בראשה עומד ברקן מפתחת שבבים המצויים במיליוני מוצרים ברחבי העולם: מתשתיות האינטרנט של חברות התקשורת הגדולות, עד לספרים האלקטרוניים של אמאזון. בעוד חברות אחרות מתמקדות בקווי מוצרים בודדים, פיתחה "פריסקייל" התמחויות בקשת רחבה של נושאים וטכנולוגיות, תוך שיתוף פעולה עם ענקי תעשיית האלקטרוניקה והתקשורת.

הרצאה נוספת ששמעו הסטודנטים עסקה במיחשוב לביש ליישומים בטחוניים, אותה העביר מר אודי קאוף, סגן נשיא בכיר ומייסד חברת Provision.

אחת הדוגמאות המרתקות לטכנולוגיה חדשנית זאת הוא מערכת ה"תמנון" של צה"ל, אותה לובש החייל על גופו, כשהיא כוללת מחשב מוצפן וצג המותאמים לפעולה בתנאי שטח קשים.

(בתמונה הראשית: טכנולוגיה חדשנית בשימוש הצבא האמריקני. צילום: The U.S. Army, Flickr - ברישיון שיתופי)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים