גלית גאון תעמוד בראש ועדת פרס העיצוב של קרן אדמונד דה רוטשילד, בסך 270,000 שקלים

קרן אדמונד דה רוטשילד הכריזה השבוע על פרס חדש בתחום העיצוב הנושא את השם ‘פרס אדמונד דה רוטשילד לעיצוב’. מדובר באירוע בהחלט מרתק ומסקרן במדינה שבה לא מופנים או מושקעים כספים בסצנת העיצוב. במדינה שבה מעצבים לא נתמכים באפן ממלכתי ושבה כל מעצב עושה כל שביכולתו כדי לשרוד ולפלס לעצמו דרך להצלחה, מדובר ביוזמה נהדרת ובפרס לגמרי מבורך. 

מכיוון שעיצוב הוא חלק בלתי נפרד מכל רגע בחיינו ונוגע בכל תחום בהם, מישהו צריך להרים את הדגל ולהכריז שכל זה לא מובן מאליו. כאן בדיוק, נכנס הפרס החדש שמבקש להגביר את ההכרה הציבורית בחשיבותו ובהישגיו של המעצב והעיצוב ולעודד יצירה חדשה ופורצת גבולות בתחום.

הפרס, בסך כולל של 270,000 שקלים, יוענק מדי שנה, החל מהשנה הנוכחית, ברוטציה תלת שנתית בתחומים: עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי ואומנות, ועיצוב טקסטיל, אופנה, תכשיטים ואביזרי לבוש. שני יוצרים בכירים, יזכו במענק כספי של 90,000 שקלים כל אחד, ואיתם, שני יוצרים בתחילת דרכם יזכו במענק כספי של 45,000 שקל כל אחד. למעשה, מדובר בפרס הגבוה ביותר שמוענק בישראל ומהגבוהים בתחומו בעולם.

הפרס נועד לקדם ולעודד מצוינות דרך הכרה ציבורית ביוצרים בכירים בעלי נפח עבודה איכותי ומשמעותי. עוד, נועד הפרס לזהות ולתמוך במעצבים בתחילת דרכם בתחום ולהגביר את ההתעניינות המקומית בעיצוב ישראלי עכשווי.

לא פחות חשוב, אחת ממטרות הפרס העקריות, היא להעצים את החשיפה הבינלאומית לעיצוב הישראלי.

חבר שופטי הפרס ייבחר מדי שנה ויורכב מדמויות מפתח בתחום בו מוענק הפרס. חברי ועדת ההיגוי לייסוד הפרס הם: פרופ’ יולי תמיר – נשיאת שנקר, פרופ’ עדי שטרן – נשיא בצלאל, פרופ’ עזרי טרזי – ראש התוכנית ללימודים מתקדמים בעיצוב תעשייתי בטכניון, גלית גאון – יו”ר ועדת הפרס, ראש התוכנית לאוצרות, שנקר, מאיה ויניצקי – אוצרת עיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב, ענת ספרן – מנהלת אמנותית, שבוע העיצוב ירושלים ועדי גולדנר – מנהלת תחום האמנות בקרן אדמונד דה רוטשילד.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>