הכל כשורה אדוני הגנרל: דן אלון - בוגר המחלקה לתקשורת חזותית - יכנס למאסר בן שבוע בתערוכת יחיד פרפורמטיבית

ב-09:00 ספירת בוקר ושטיפת כינים ראשונה, ב-10:50 הצדעה, וב-22:00 כיבוי אורות: האמן והיוצר דן אלון - בוגר המחלקה לתקשורת חזותית - יכנס לתקופת "מאסר" בת שבוע במסגרת תערוכת היחיד הפרפורמטיבית "הכל כשורה אדוני הגנרל".

חלל גלריה "משונע" בדרום תל-אביב יהפוך לכלא של דיקטטור בדוי - האלטר-אגו הגברי של אלון - בו יקיים שגרה יומית קבועה, חזרתית וידועה מראש. לצד פעילויות סדר ומשמעות, כולל לוח הזמנים הקפדני של האסיר שעות פנאי קבועות: שעתיים ביום עבור ציור דיוקן עצמי ושעתיים לכתיבת יומן וידויים. אלו יוצגו לקהל הרחב במועד השחרור.

בתקופת השהות בגלריה/מאסר, יוזמנו המבקרים להציץ לעולמו הפנימי של אלון ואף יוכלו להשתתף בסיורים מודרכים, שיסקרו את עלייתו ונפילתו של הדיקטטור - הכלוא שהוא גם הכולא. אף שיציג עצמו לראווה, יחשוף פעולות אינטימיות ורגעים מצחיקים ומביכים, הוא לא יתקשר עם הקהל הצופה/משתתף או יתחשב ברצונותיו ותחושותיו.

סקיצות סודיות של חלל המאסר שצייר הדיקטטור לפני כניסתו למקום

אלון - אמן ויוצר רב-תחומי מוערך - מבקש לעסוק בעבודתו החדשה בסוגיות של יחסי כוח, גבריות וכליאה. דמות הגנרל שיעטה עליו שואבת השראה ממפקדים תימהוניים וצבעוניים, בהם מועמר קדאפי ואידי אמין, והיא מגלמת ריבוי זהויות וזיכרונות: יחסים סבוכים עם האב, מודל לגבריות מגוחכת המתבססת על מחוות ומראה חיצוני ופוסט טראומה משירות צבאי בכלא קציעות.

  • התערוכה "הכל כשורה אדוני הגנרל" תוצג בין ה-15-06.11 בגלריה "משונע" (הרצל 112, תל-אביב). אירוע הפתיחה והכניסה למאסר יתקיים ביום חמישי, ה-06.11, בשעה 20:00. לפרטים מלאים על שעות הפתיחה, סיורים ואירועים נלווים לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים