300 ניגשו, 16 התקבלו: בוגרי שנקר במחזור החדש של טרמינל העיצוב

אחרי שעזבו את משכנם הקודם, מנהלי טרמינל העיצוב מצאו בית חדש בהאנגר עצום בבת ים. משכנם הייחודי מאכלס גם את הדור החדש של מעצבים הפועלים בו, הפועלים במנעד רחב של עיצוב, החל משמלות כלה, צילום וארט.

300 מעצבים ניגשו, 16 מובחרים התקבלו - 3 מתוכם בוגרי שנקר.

אפרת ברקוביץ -  בת 34, בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר. התמחתה באריגה ולמדה לעומק מגוון טכניקות היי-טקיות ולואו-טקיות לאריגת בדים מגוונים בתכונותיהם: אטומים ושקופים, קשים ונשפכים, צפופים ואווריריים.

עבודה של אפרת ברקוביץ

באין תעשיית טקסטיל בארץ, קשה מאוד להשיג נולים מקצועיים, ועם סיום לימודיה ברקוביץ לא יכלה להמשיך לעסוק בתחום התמחותה. שנים אחדות עבדה ב"צמר שטיחים יפים", בעיקר בתחום עיצוב הפנים והסטיילינג. ב-2017, בהזדמנות נדירה, הצליחה לקבל לידיה את אחד הנולים הישנים של המחלקה בשנקר, שהוחלפו בנולים ממוחשבים. אז פתחה סטודיו משלה לאריגה, ובו היא מתמקדת בפיתוח חומרים טקסטיליים ודקורציה לבית, ומעבירה סדנאות אריגה לקבוצות קטנות.

חי דורני - בן 35, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. מאז שסיים את לימודיו הוא מעצב לדיגיטל – אתרים ואפליקציות, אבל, הוא אומר, "כל הזמן נגעתי גם בארט. זו השריטה שלי".הוא מעצב ארט משלבי הקונספט ובחירת החומרים, ועד לבנייה בפועל ולסטיילינג המוגמר, עבור לקוחות בתחומי הפקות צילום, קליפים, חלונות ראווה ואירועים. לאירוע השנתי של ''נספרסו'' בשנה שעברה, למשל, הוזמן להציג שולחן קינוחי דמה מרשים, ואם עדיין לא לגמרי הבנתם מה הוא בדיוק עושה, מבט חטוף בחשבון האינסטגרם שלו מבהיר הכל. 

עבודה של חי דורני

עדה חפץ - בת 49, גדלה בבית של אם שתפרה, עבדה כתדמיתנית ומעצבת בחברות תעשייתיות, לקחה קורסים בעיצוב אופנה אצל מרצי שנקר.

עיצוב של אדה חפץ (צילום: אסי ביטון)

מגיל צעיר חלמה לפתוח סלון לשמלות כלה וערב, ובגיל 40 הגשימה את החלום. בסטודיו שלה בחצרות יפו הציגה מדי שנה קולקציה חדשה של למעלה מ-25 דגמים, צילמה קטלוגים בלוקיישנים מרשימים בארץ ובחו"ל (בין היתר ברומא ובקייב), כשהיא משתפת פעולה עם צלמים מהשורה הראשונה.

בראש העמוד: עבודה של חי דורני

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים