וואו! מרצים ובוגרים רבים זכו בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב

משרד התרבות והספורט הכריז על הזוכים בפרסי שרת התרבות והספורט בתחומי האומנות הפלסטית לשנת 2017 ועל הזוכים בפרסי המשרד לאמנות הפלסטית בקטגוריות השונות. השנה מעניק המשרד פרסים לאמנים הזוכים בסך כולל של 950,000 ₪, ביניהם מרצים ובוגרים רבים משנקר. 

מרצי בית הספר לאמנות רב-תחומית, אורן אליאב ועילית אזולאי, זכו בפרס שרת התרבות והספורט בתחומי האומנות הפלסטית לשנת 2017. הפרס היוקרתי, בסך 50,000 ש"ח לכל זוכה, נועד לבטא את ההוקרה של החברה הישראלית לאמן היוצר ופרי יצירתו, והערכה לפועלו ותרומתו לחברה. "יצירתה של עילית אזולאי, ממחישה את כוח הבריאה הטמון ביצירה החזותית. אמנותה המתבססת על מחקר תרבותי, מציגה את תהליכי האנליזה של המחקר ואת התגבשותו לכדי תוצר ייחודי חדש ושלם בדרכו." אמרו השופטים על בחירתם באזולאי וציינו על בחירתם באורן אליאב כי "עיסוקו המיוחד של אליאב ביחסי דת ואמנות, במערכים של יופי נסתר ונגלה ובחמקמקותו של מושג הזמן, הניעו אותנו לבחור בו כראוי לפרס."  

"אני שמחה לברך את הזוכות והזוכים בפרסים בתחומי האמנות הפלסטית. האמניות והאמנים הזוכים מייצגים קשת של גוונים בעשיה פורצת הדרך בתחומי האמנות הפלסטית בישראל. אנו עדים לפריחה ולשגשוג המקצועיים של האמנות הפלסטית בישראל ואין כל ספק, שלזוכות ולזוכים תרומה מכרעת לכך. יישר כוח ובהצלחה גם בהמשך!" איחלה שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב

 

בפרסי עידוד היצירה זכו המרצים שחר יהלום, אתי אברג'יל ושירלי וגנר אשר מלמדים גם הם בבית הספר לאמנות רב-תחומית. הפרס חולק לכעשרה זוכים אשר קיבלו מענק בגובה 20,000 ₪ לכל אחד. גיא ניסנהאוז, בוגר בית הספר לאמנות רב-תחומית, זכה בפרס האמן הצעיר לשנת 2017 המעניק 10,000 ש"ח לכל אמן. 

 

המחלקה לתקשורת חזותית והמחלקה לעיצוב תעשייתי גם התברכו בשתי זוכות מקרב סגל המרצים והן אביגיל ריינר ובתיה קולטון, העוסקות באיור, מיתוג ועיצוב לתחומי התרבות והאמנות. הפרס, בגובה 20,000 ש"ח לכל אחת, מוענק ליוצרים בתחומי העיצוב כאות להערכה והוקרה בהישגים מיוחדים בתחומי העיצוב העוסקים בעיצוב תערוכות, עיצוב גרפי, עיצוב המוצר, צורפות, קרמיקה וטקסטיל.

 

בראש העמוד: עילית אזולאי, Implicit Manifestation

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים