התחרות השנתית לתכנות יצירתי במחלקה להנדסת תוכנה שנקר

במסגרת לימודי הנדסת תוכנה בשנקר לומדים הסטודנטים קורס חובה בהנדסת ווב וענן. הקורס מקנה למהנדסי תוכנה לעתיד ידע תיאורטי ומעשי בפיתוח Full Stack של מערכות מבוססות ענן.

הסטודנטים מתכננים, בונים, מבצעים אופטימיזציה של סביבות ויישומי נתונים אינטראקטיביים באמצעות קוד מינימליסטי ויעיל - תוך הקפדה על שיטות בצד לקוח ובצד שרת לשיפור ביצועים, להפחתת זמן הפיתוח ולטעינה דינאמית של נתונים ממקורות חיצוניים. הסטודנטים מעשירים את מיומנויות הנדסת התוכנה באמצעות לימודי ארכיטקטורה וניהול גרסאות וסנכרון קוד ב- GitHub.

אז איך הופכים לימודי תכנות ומתודולוגיות בהנדסת תוכנה לחווייה?

אחת הדרכים היא תחרות הטפסים השנתית שלנו. מדי שנה מתקיימת תחרות לתכנות יצירתי בשנה ב'. על סמך לימוד הנושא הטכני forms, קיבלו הסטודנטים את המשימה להכין טופס בפחות מ-24 שעות (עבור תהילת עולם, כמובן). הסטודנטים מאתגרים עצמם בקונספט ובקריאטיב כדי לנצח, כשהמטרה היא לגרום להם להשתתף מתוך מוטיבציה פנימית. הטפסים יכולים לבחון ולגעת במגוון רחב של נושאים: החל מטיפול בבעלי חיים, פוליטיקה וחברה.

דרישות ההשתתפות בתחרות:

  • הטופס צריך לעבוד בצד השרת מבחינה פונקציונאלית ואימות הנתונים בצד השרת חייב לעבוד.
  • אסור להשתמש בתמונות, אלא בפתרונות מתוכנתים במקום בתמונה.

אחרי דיונים והתלבטויות רבות, אנחנו שמחים להציג את הטפסים המקוריים והמיוחדים, שהצליחו להרשים אותנו בהומור, ביצירתיות ואף בביקורת החברתית.

הפרויקטים הזוכים:

קרן הלפרט: "כשניגשתי למשימה של יצירת טופס, פעולה שלרוב משעממת והכרחית, ידעתי, כסטודנטית להנדסת תוכנה עם עבר בעולם העיצוב, שאני רוצה לקחת את העיצוב למקום צבעוני, ילדותי וקומי - במיוחד בתקופה כל כך אפורה ומנותקת. החלטתי שרצועת קומיקס היא דרך נפלאה לשלב את שלושת האלמנטים ושעיצוב כזה ישמח וירומם את מצב רוחו של ממלא הטופס."

לטופס המלא לחצו כאן!

אריאל רוזה לוננפלד: "העמוד מציג טופס הרשמה של כלב העתיד לשהות בפנסיון כלבים. בחרתי להציג את הכלב כלקוח הממלא את הטופס. תוכן הטופס הינו הומוריסטי ופונה אל הכלב עצמו. תוך לחיצה על הכלב הוא מתארך בהתאם לתוכן (שימוש ב-jquery) ומופיע שדה חדש למילוי (פונקציות ב-JavaScript)."

לטופס המלא לחצו כאן!

מקומות 2-4:

אופאל פלצמן: "בפרויקט זה יצרתי צורה סאטירית אודות המצב הפוליטי והמחלוקות בחברה הישראלית. אחת המטרות העיקריות שלי בעת יצירת הטופס הייתה להפוך את עבודת הגשת טפסים למשעשעת. על מנת ליצור את הטופס שלי השתמשתי בכמה שיטות לפיתוח אינטרנט ושפות כמו: HTML, JavaScript, CSS ו- SVG בקוד 'Visual Studio' סביבת פיתוח ועריכת תמונות עם 'Inkscape'. הבנתי שכשנושא כל כך שנוי במחלוקת, עדיף לצחוק מאשר לבכות."

לטופס המלא לחצו כאן!

לינוי צ'ובוק: "המוטיב שממנו קיבלתי השראה הוא מאחד הסרטים האהובים עליי מבית היוצר של אולפני דיסני – "אלאדין".באמצעות הידע שרכשתי במהלך הקורס בשפות התכנות: jQuery , JavaScript, CSS, HTML יצרתי את טופס בקשת המשאלות מג'יני - הרי מי מאיתנו לא היה רוצה לבקש משאלה ושהיא תתגשם? היכנסו לטופס ויתכן שג'יני יגשים גם לכם את המשאלה!"

לטופס המלא לחצו כאן!

אומרי חכם: "כידוע, לסטודנטים בשנקר, הנוכחות בהרצאות ובתרגולים היא חובה. טופס העונש של יונית (רושו - ראש המחלקה), מהווה פתרון דמיוני והומוריסטי לאותה התעסקות חוזרת בסוף כל סמסטר, בינה כראש המחלקה שלנו - לבין סטודנטים שעברו את מכסת החיסורים המותרת.
לאחר מילוי הפרמטרים הבסיסיים, הסטודנט יבחר איך הוא יתרום לשנקר, ירשום 50 פעמים שהוא לא יחסיר הרצאות ותרגולים בסמסטר הבא (כאשר קוד javaScript חוסם לו את האפשרות להעתק-הדבק) וכך יפתור את עצמו מהסברים, הוכחות, הצטדקויות ובעיקר - מחרדת ציון נכשל."

לטופס המלא לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים