מורי תיכון לכימיה השתתפו בהשתלמות בתחום הפולימרים במחלקה להנדסת פלסטיקה: "הועשרו באופן יוצא-דופן"

תחום הפולימרים נלמד בשיעורי כימיה בתיכונים ברחבי הארץ, אך תוכנית הלימודים בתחום נכתבה לפני שנים רבות. במטרה להתעדכן בחידושים האחרונים ובמחקרים המובילים בתחום, הגיעה קבוצת מורים מכל רחבי הארץ להשתלמות מיוחדת במחלקה להנדסת כימיה בשנקר.

ראש המחלקה להנדסת פלסטיקה, פרופ' חנה דודיוק, קיבלה את צוות המורים והציגה את הפעילות האקדמית במחלקה ואת מסלולי הלימוד. בתוך כך, סקרה בפניהם את מחקריה על דבקים וציפויים פונקציונליים מיוחדים. דיקן הפקולטה להנדסה, פרופ' שמואל קניג, הרצה בפני המורים על תחום הננו-קומפוסיט של שלוב ננוטכנולוגיה בחומרים פלסטיים במטרה לקבל חומרים פלסטיים בעלי תכונות משופרות.

"אין לי ספק כי המורים הועשרו באופן בלתי רגיל ביום המרתק שבו השתתפו, וכן שהם ישתפו את תלמידיהם בתכנים שלמדו ובמידע החשוב לגבי הפעילות האקדמית הנעשית בשנקר במחלקה להנדסת פלסטיקה", כתב ד"ר רון בלונדר מהמחלקה להוראת המדעים במכתב נרגש למחלקה להנדסת פלסטיקה לאחר הביקור.

במהלך היום שמעו המורים סקירה גם מפי ד"ר דני לוויטוס, שהציג תחום מחקר בו מהנדסים ביו-פולימרים לשימושים ברפואה. ד"ר אנה דותן סיפרה על תחום הפולימרים ביו-מתכלים ועמדה על הקשר בין פולימרים ואיכות הסביבה. בנוסף, הציג ד"ר פביאן ריוס את  תחום תהליכי העיבוד, תכן ומוצרים וסייר עם המורים במעבדות שנקר, שם הכירו את המיכשור המשמש במחקר ואיפיון החומרים הפלסטיים.

במכתב תודה ששלחו המורים לאחר יום העיון, הביעו את תודתם והכרתם בחשיבות ההשתלמות וציין כי "נושאים רבים שהוצגו מתקשרים באופן ישיר לנלמד במסגרת לימודי הכימיה בתיכון ויכולים להוות מוקדי עניין לתלמידים הלומדים כימיה בבית-ספר תיכון... המורים הועשרו באופן בלתי רגיל ביום המרתק". לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>