לבד, ביחד: חבר סגל ביה"ס לאמנות רב תחומית יוני גולד יציג סדרת עבודות חדשות בתערוכה המשותפת "דמקה"

במשיכות מכחול מהירות, כמעט ספונטניות, בורא האמן והצייר יונתן גולד - חבר סגל בית-הספר לאמנות רב-תחומית - סיטואציות אפשריות בחלל מעורפל ובלתי מוגדר. בתערוכה משותפת עם האמן שי אזולאי, שתוצג בגלריה רוזנבך בירושלים, הוא יציג סדרת עבודות חדשות המשקפות את שפת הדימויים הייחודית שלו. 

"בעבודותיו מסרב גולד להסית את דעתו של הצופה או לספק לו עזרה בפענוח", אומרת האוצרת כרמית גלילי: "הסיטואציות שהוא מתאר אפשריות, אך פועלות בחלל מעורפל בכוונה". 

תחת הכותרת "דמקה", יוצגו בתערוכה 12 עבודות חדשות של שני האמנים: כל אחת מהן עומדת בפני עצמה ושומרת על זהותה, אך יחד הן יוצרות דיאלוג המתעצם מתוך המפגש ביניהן. 

"שני גברים עולים יחד באותן מדרגות, חולקים את אותו המרחב הציורי, נושאים יחד בעול, סוחבים את אותו משקל, אבל לחוד, נתונים כל אחד לגורלו גם בעמדם כתף אל כתף", מתארת גלילי את המפגש בין האמנים ומוסיפה כי "החיבור בין הסדרות מזכיר לצופה כי אפשרויות הקיום האנושי הן רבות. חלקן מעוניינות להזדהות, חלקן כבר ויתרו".

יונתן גולד הציג מעבודותיו בתערוכות יחיד וקבוצתיות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם, בין היתר ב-CTRL Gallery, יוסטון, גלריית Haswellediger & co בניו יורק, מוזיאון חיפה לאמנות, ביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון תל-אביב וביתן מרטין גרופיוס בברלין. 

גולד למד אמנות ב-Rijksakademie באמסטרדם ובמדרשה לאמנות בבית-ברל ותולדות האמנות באוניברסיטת חיפה. בשנת תשע"ה היה בין זוכי מלגת "אמן מורה" של משרד החינוך והתרבות המוענק על מעורבות בפעילות קהילתית בפריפריה, במקביל יצא לאור ספר אמן מקיף של עבודתו. 

התערוכה "דמקה" תוצג בגלריית רוזנבך בירושלים (דוד המלך 16, כניסה מרחוב משה הס 2) מה-15.09 עד ל-30.10. שעות הפתיחה: ימים א'-ה' - 19:00-11:00, ימי ו' - 14:00-10:00

בראש העמוד: עבודה של יונתן גולד, מתוך התערוכה "דמקה" (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>