כלכליסט: האמנית זיו שניידר שבה מניו יורק ומציגה 11 חללי מגורים בפסטיבל פרינט סקרין

מזה תקופה ארוכה שהאמנית זיו שניידר חוקרת חללי מגורים קטנים במיוחד. יחד עם שותפתה הדרום אפריקאית קייטלין רובינסון, היא סורקת ומתעדת דירות קטנות מימדים בניו יורק, ומציגה אותן בעבודותיה באמצעות טכניקה לא פשוטה כלל. השבוע, החל מיום רביעי, היא תציג 11 מודלים של דירות כאלה במסגרת תערוכה בפסטיבל "פרינט סקרין" לאמנות ותרבות דיגיטלית בסינמטק חולון.

"אני עוסקת כמעט רק בחומרים שהם נון־פיקשן, פרויקטים דוקומנטריים למיניהם" היא מספרת. "בפרויקט הזה אני מנסה לשקף מגמה מסוימת בצורה בה אנחנו חיים — חללי המגורים שלנו נהיים קטנים יותר ויותר והופכים למעין מכונות מגורים קומפקטיות שמכילות את כל מה שצריך בשביל לחיות. חלק מהעניין הוא גם לשאול את השאלה המתבקשת — מה בעצם אנחנו צריכים בשביל לחיות?".

שניידר בת ה־33 חיה ארבע שנים בניו יורק. היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית , ולניו יורק הגיעה לטובת לימודים בבית הספר Tisch של NYU. במקביל לעבודתה כאמנית ומעצבת עצמאית, היא בעלת סטודיו פרטי לעיצוב אינטראקציה. "עוד בתקופת הלימודים בשנקר הרגשתי שאני מנסה לפרוץ את השימוש בכלים המוכרים ולהגיע לאסתטיקות חדשות", היא מספרת. "אני כל הזמן ממשיכה לחקור טכנולוגיות חדשות, וכל פרויקט מציב בפניי אתגר אחר".

לקריאת הכתבה המלאה ב"כלכליסט" לחצו כאן (PDF)!

בראש העמוד: מיניאטורה של זיו שניידר (צילום: יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים