כלכליסט: הכאב שלי על צווארך - תכשיטים שנולדו מטראומה

"אני בעצמי לא מאמינה שקונים את התכשיטים שלי", מספרת התכשיטנית דניאלה שרייה (28), "תמיד תהיתי מי יענוד דברים כל כך גדולים ומעט מוזרים". הגודל והצורות המוזרות בתכשיטיה של שרייה באים ממקום עמוק, של כאב וחסר. "אני בת יחידה להורים שהתגרשו כשהייתי בת 6", היא מספרת. "משהו שם כנראה היה מאוד טראומטי כי הדחקתי ואין לי זיכרונות משפחה, כלום. משהו היה כל כך רע ולא נשארו עדויות".

שני הוריה נישאו מחדש. האם חזרה בתשובה והאב גידל את דניאלה. התכשיטים שלה עוסקים בתקופה המודחקת של ילדותה. יש בהם משהו סוער מאוד, לא לגמרי גמור, כמעט מכוער ועדיין מטופל באסתטיקה מוצקה שכאילו רק עוזרת לו לשמור על קיום בסיסי. בכל תכשיטיה בלי יוצא מן הכלל, יש חור: "החור זה הדבר הראשון מבחינתי, שם נמצא החוסר שלי ולשם הייתי רוצה לצקת תשובות".

תשובות היא לא מצאה, אבל לטובת פרויקט הגמר שלה בלימודי התואר השני בשנקר הסכימו שני ההורים להתגייס: "הם לא נפגשו, אבל כל אחד בתורו הצטלם והצלחתי להרכיב תמונה של המשפחה הגרעינית שלי". התכשיטים עבור פרויקט הגמר נעשו מעץ, בד ומתכת, במטרה לייצג את כל אחת מהדמויות במשפחה המפורקת שכן האב נגר, האם תופרת והבת, כאמור, צורפת. 

בראש העמוד: פריטים מקולקציית הגמר של שרייה (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>