פורטפוליו: תערוכה שנקרית בעקבות ההיסטוריה של הוולאנים באופנה

בניו־יורק, בלונדון, במילנו, בפריז ואפילו כאן בתל אביב: כל שבועות האופנה האחרונים לא השאירו מקום לספק - הוולאנים הם אחד הטרנדים הכי חמים על המסלול. קטנים, גדולים, מסודרים או מבולגנים, הוולאנים הצליחו לתפוס את מקומם של הקווים הנקיים והמינימליסטיים אצל רבים ממעצבי האופנה. אפשר למצוא אותם בכל מקום, עשויים מכל מיני חומרים, תפורים לאורך או לרוחב, משולבים על בגדי ספורט או על חליפות אלגנטיות, משדרים רומנטיות או כוחניות, על בגדי נשים וגם על בגדי גברים.

קשה להגיד מתי בפעם ראשונה לקחו פיסת בד וכיווצו אותה או קיפלו אותה בקפלים קטנטנים, אבל אפשר לומר שבמהלך ההיסטוריה הם נתפסו כאחד מהאלמנטים המרכזיים המסמלים הידור וגנדרנות. בניגוד לעבר, החל מאמצע המאה ה־19, הוולאנים התקבעו כסממנים המשויכים לעולם הלבוש הנשי. בגלל השיוך הזה, הדרך שבה תופרים אותם והאפקט הייחודי שהם יוצרים, פעמים רבות בוחרים לתאר אותם במינוחים המשויכים לנפח מתפוגג. שמלת הקצפת, לדוגמה, תפורה משכבות על גבי שכבות של וולאנים עשויים תחרות או בדים עדינים.

בתערוכה יחודית בשנקר תוצג ההיסטוריה של הוולאנים מהתקופה המינואית ועד ימינו, לצדה יוצגו עבודות הסטודנטים מהמחלקה לעיצוב אופנה בשילוב שמלות, הלבשה תחתונה ופריטים היסטוריים מארכיון האופנה והטקסטיל של שנקר. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>