פורטפוליו-צ'אט: ראיון עם המעצבת והאמנית גלי כנעני על התערוכה "לשחזר טקס, לספר טקסטיל" בשיתוף "האחים עיני"

"אני חייבת להגיד שהופתעתי. אמנם היה אפשר להתבלבל כי הכותרת של הסילבוס דיברה על טקס, אובייקט, ועל שיחזור (תיכף אסביר), והמושג יודאיקה לא הופיע במובלט. אבל ההרשמה לקורס – זה היה קורס בחירה – הייתה גבוהה, וכבר בהתחלה, כהתברר שמדובר בטקס יהודי, היה שיתוף פעולה נלהב, והמון סיפורים אישיים-משפחתיים שצפו ועלו. כמובן שהיו גם אלה (מיעוט קטן) שהיה להם קשה יותר להתחבר, אבל זה האתגר שלי כמנחה"

בתחילת ספטמבר נפתחה במפעל "האחים עיני" באזור התעשייה לוד התערוכה "לשחזר טקס, לספר טקסטיל", שמסכמת פרויקט משותף למחלקה לעיצוב טקסטיל ולחברת "האחים עיני". בתערוכה, שתעבור בתחילת הסמסטר לגלריה לורבר בשנקר, יוצגו תוצרי הסטודנטים שהעניקו אינטרפרטציה אישית לתשמישי קדושה וטקסים יהודיים.

במהלך הקורס הועבר לסטודנטים ידע ייחודי בשחזור שטיחים, רקמות וצביעת חוטים בחומרים טבעיים, שנצבר בחברת האחים עיני במשך שלושה דורות. הסטודנטים עיצבו מגוון יצירות ייחודיות בהתייחסות לטקסים ומוטיבים יהודיים מסורתיים.

לרגל התערוכה שוחח העיתונאי יובל סער עם האמנית והמעצבת גלי כנעני, שהעבירה את הקורס והנחתה את הסטודנטים בעבודה. אז איך התנהל הקורס ומה הקשר ליודאיקה? לחצו כאן לקריאת הראיון המלא בבלוג "פורטפוליו"!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>