פורטפוליו: מה בין מעצבים, מאיירים ואמנים? ראיון עם דן אלון

בתחילת החודש הציג דן אלון בגלריה משונע בתל אביב את תערוכת היחיד ״הכל כשורה אדוני הגנרל״:  במשך שבוע הוא כלא את עצמו בחלל הגלרייה, תוך שהוא מציג פן אחר שלו כיוצר, ומוסיף לעבודותיו רובד פרפורמטיבי. אלון הפך את חלל הגלריה לכלא שבו הוא משחק שתי דמויות – דיקטטור ואסיר, כולא וכלוא. הוא קיים פעולות בעלות סדר קבוע, ובכל יום הקדיש שעתיים לציור דיוקן עצמי.

"כששואלים אותי היום מה אני עושה אני אומר אמן. קשה לי עם המילה מאייר, יש לי בעיה עם הפועל ״איירתי״. לא אוהב את המילה הזאת", אומר אלון בראיון לבלוג העיצוב של העיתונאי יובל סער ומוסיף כי "המילה לאייר מראה את המכבש הכלכלי של התחום, שמאפשר לשלם פחות כסף על מה שאנחנו עושים".

אלון, בן 32, הוא בוגר מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר והשנה הוא סיים את התוכנית ללימודי המשך בפקולטה לאמנויות, המדרשה בית ברל. השילוב בין איור לאמנות בא לידי ביטוי בעבודותיו: עד היום הוא הוציא לאור חמישה ספרי קומיקס, ובימים אלו עובד על ספר אחד חדש. במקביל הוא הציג שש תערוכות יחיד ובמספר רב יותר של תערוכות קבוצתיות. בנוסף, השנה התחיל ללמד עיצוב ספרים במחלקה לתקשורת חזותית במכון טכנולוגי חולון, ביחד עם דוד מוסקוביץ׳.

״בסופו של דבר אני מניח שאני קצת שונה, אבל בעולם האמנות כולם שונים", אומר אלון: "בגלל שבעיצוב יש משהו שעובד או לא עובד, ובאמנות זה קצת אחרת, בעולם האמנות מקבלים באופן יחסי יותר דברים. זה שדה גמיש שיכול להכיל הרבה דברים״.

מה ההבדל בין מעצב לאמן ומה הקשר לסטנדאפ? לקריאת הראיון המלא עם דן אלון בבלוג "פורטפוליו" לחצו כאן!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>