פורטפוליו: תואר שני חדש בשנקר בעיצוב פנים, מבנה וסביבה

בשנים האחרונות גוברת ההכרה של ארגונים ציבוריים ושל חברות פרטיות בכך שלידע מעשי בעיצוב, יחד עם הבנה מעמיקה של האתגרים החברתיים והכלכליים של זמננו ומיומנויות טכנולוגיות מתקדמת, יש ערך יוצא דופן. מי שמצליח להציע שירות רב־תחומי יכול להוביל תהליכי ניהול, מחקר ופיתוח, לא רק במשרדי אדריכלות, עיצוב ותכנון, אלא גם בעבור מגוון רחב של ארגונים שעוסקים במרחב בהבטים שונים, בהם חברות המתמחות בטכנולוגיה של ערים חכמות או של תחבורה, מחלקות לתכנון אסטרטגי ברשויות המקומיות, במשרדי ממשלה ובארגונים חברתיים.

במטרה להכשיר מעצבים רב־תחומיים, התכנית לתואר שני בעיצוב פנים, מבנה וסביבה בשנקר תשלב חקירה משותפת של עיצוב, חברה וטכנולוגיה. במרכזה ניצב עיסוק ביצירת סביבות חיים חדשות, בקשר שבין האדם וסביבות חייו, בחשיבה ביקורתית על השפעות המהפכה הטכנולוגית על המרחב ובשינוי הנדרש בהגדרות של מקצועות העיצוב ובתפקיד המעצבים בחברה בת זמננו.

התכנית מיועדת לאנשי מקצוע מעולים מתחומים שונים, שלעבודתם השלכות ישירות ועקיפות על עיצוב המרחב, בהם אדריכלים, מעצבים, מתכננים ובעלי מקצועות טכנולוגיים (פיתוח תוכנה, הנדסה ועוד). בהתאמה, סגל ההוראה הרב־תחומי של התכנית מורכב מאדריכלים, מעצבים ומתכננים, יחד עם חוקרים מובילים מתחום התרבות והחברה וכאלה העוסקים בהבטים מעשיים ותאורטיים של הטכנולוגיה של המרחב.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים