הדרך היא המטרה: משתתפי קורס "בינה עסקית" הציגו מאמרים בפרזנטציה חגיגית לסיום שנת הלימודים

"לדעת שאנחנו יודעים מה שאנחנו יודעים, ולדעת שאנחנו לא יודעים מה שאנחנו לא יודעים – זהו ידע אמיתי." אמר האסטרונום והמתמטיקאי ניקולאוס קופרניקוס בדרך נבואית לעידן המידע האינסופי של ימינו. במהלך הקורס "בינה עסקית בבית הספר להנדסת תעשייה וניהול, סטודנטים פעלו בגישה דומה כאשר הם הציגו את העבודה המשותפת שלהם בפרזנטציה לכבוד סוף שנת הלימודים. 

הסטודנטים נדרשו לנתח ולהציג מאמר בפרזנטציה קבוצתית מכתב עת בינלאומי העוסק בתחום הבינה העסקית בפורמט של כנס בו החוקרים/כותבי המאמר מציגים את רעיונותיהם ומתפתח דיון בין המשתתפים. בין הנושאים שנסקרו בפרויקטים: מגמות בתחום ה-Big Data, מחקרים, פיתוחים ואלגוריתמים בתחום כריית המידע (Data Mining) ושילוב של רשתות חברתיות במערכות הבינה עסקית.

הקורס, בהנחיית מיכל קורן, עוסק במערכות מידע לצרכי קבלת החלטות בארגון באמצעות  כלים וידע בתכנון קונספטואלי, עיצוב, ניהול ותחזוקה של מחסני נתונים מתוך מטרה לנצל את הפוטנציאל האסטרטגי של נתונים הנאגרים במערכות המידע של הארגון. הפרויקטים שהוצגו היו מגוונים וכללו בין היתר חיזוי הסיכוי להישרדות החולים בסרטן השד באמצעות כלי Data Mining, חיזוי הישגי סטודנטים על פי נתוני מערכת ה-Moodle באמצעות שיטות סיווג (Classification) ועוד.

 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>