בטון חצוף: תערוכת מחווה לאדריכלות הברוטליסטית של תל אביב באוצרות הילה כהן-שניידרמן

תל אביב אוהבת להתהדר בבנייני הבאוהאוס היפים שלה אבל מה עם השאר? ׳בטון חצוף׳ היא תערוכת מחווה לאדריכלות הברוטליסטית של תל-אביב, אותה אצרה הילה כהן-שניידרמן, מרצה במחלקה לעיצוב מבנה, פנים וסביבה, כחלק מאירועי ׳אוהבים אמנות. עושים אמנות׳. במסגרת התערוכה יוצגו פרויקטים אמנותיים שפותחו במיוחד עבור האירוע מתוך מחשבה על האדירכלות הברוטליסטית והאידיאולוגיה שעומדת מאחוריה, ובהשראת הספר ׳אפוריה - ארכיטקטורה של עצמאות׳ שיצא השנה.

הפרויקטים יפעלו במבנים איקוניים הנמצאים על ציר הרחובות שאול המלך - דה וינצ׳י, בתאריכים 28-30 בדצמבר, כאשר ביום חמישי 28.12, האירוע יתקיים במתכונת מלאה החל מהשעה 18:00 ועד השעה 22:00.

מעיין אליקים, בהכנות לקראת עבודת קבע חדשה בכיכר אירופה (צילום: תומר אפלבאום)

אירועי התערוכה יציגו את עבודת הקבע החדשה של מעיין אליקים בכיכר אירופה,עבודה של יאן טיכי וניר עברון עם הקרנות בבית הדר דפנה, ענבר חגאי עם מיצב VR חדש ברחבת בית משפט השלום, תערוכה הקבוצתית בשם ׳יבש׳ בבית אריאלה, מיצב תלוי מקום של תכלת רם ויעל אפרתי בבית התנועה הקיבוצית, סיור מאת יוחאי אברהמי ומיה שרבני באוסף האמנות המצוי בבניין ואירועים נוספים רבים. קול המדינה הבאה ישדר מפארק שרונה הצופה אל הקרייה, כאשר בשעה 21:00 יוצג מופע אור-קולי מאת יוחאי אברהמי על הפסאדה של בית ההסתדרות הציונית (לשעבר בית הסוכנות).

בשישי-שבת, 29-30.12, יערכו במסגרתו מגוון סיורים וביניהם סיור של האדריכלית טולה עמיר בבית הדר דפנה, ושל האדריכלית גילי מרין בבית אסיה ומתחם היבשות, והאוצרת עדי אנגלמן בבית המשפט ועוד. הסיורים מוצעים ללא תשלום, אך בהרשמה מראש. 

לעדכונים ופרטים נוספים לחצו כאן! 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים