רואי זרחיה מביה"ס להנדסת תעשייה וניהול ברשימת המרצים האהובים ומעוררי ההשראה בישראל

"מעורר מוטיבציה בסטודנטים ומקשיב לכל סטודנט. כיף להגיע לשיעורים שלו, שתמיד יש בהם אווירה טובה": כך נומקה הבחירה במר רואי זרחיה - חבר סגל בית-הספר להנדסת תעשייה וניהול - כאחד המרצים האהובים ומעוררי ההשראה באקדמיה הישראלית. במחקר מקיף וראשון מסוגו שערכה התאחדות הסטודנטים הארצית, נבחנו התפישות והערכים המייצגים את ההוראה האיכותית במערכת ההשכלה הגבוהה והסטודנטים התבקשו להמליץ על המרצים המצטיינים והאהובים עליהם - הן בפן הלימודי והן האישי. 

"מעביר את החומר בצורה פשוטה ומובנת, הוגן כלפי כל הסטודנטים וגם זוכר את כולם ותמיד מסביר פנים ונעים": שיבחו הסטודנטים את זרחיה, שדורג בצמרת המרצים בישראל, והדגישו כי "הוא יודע כיצד לעודד אותנו ללמוד, ושם דגש על הבנה ולא על שינון".

זרחיה הוא מומחה לפיתוח פלטפורמות באינטרנט ולמערכות מידע ומלמד מגוון קורסים בתחומי התמחותו, בהם: מערכות בסיסי נתונים, יישומי מחשב למנהלים, טכנולוגיות מידע, מערכות מידע ומסחר אלקטרוני. משנת 2007 הוא משמש כעמית בקרן Merage לקידום שיתופי פעולה עסקיים בין ישראל לארה"ב, במסגרת זו עבר הכשרה מיוחדת ב- Irvine California בארה"ב, עם מיטב המנהלים והיועצים במשק האמריקאי. 

בישראל מלמדים במוסדות המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה מעל 10,000 אנשי סגל אקדמי, הכוללים מרצים, מתרגלים ועוזרי הוראה. בחודשים האחרונים, נערך מחקר מקיף בקרב סטודנטים וסטודנטיות הלומדים במוסדות אקדמיים שונים ברחבי ארץ, בו הם נתבקשו להמליץ על המרצים האהובים והמוערכים ביותר במוסדות הלימוד שלהם. הדגש היה על האופן בו סטודנטים תופסים ומעריכים מרצים ומרצות כמעוררי השראה, בפן הלימודי והאישי. 

איך זה עבד? תחילה, 1,864 הסטודנטים שהשתתפו בפרויקט בחרו את המרצים באמצעות סקר מקוון, שהופץ ברשתות החברתיות ובאמצעי מדיה דיגיטלית מגוונים. כל מי שנגע בהוראה של סטודנטים בקמפוס, בין אם מדובר במרצים, מתרגלים, סגל מנהלי או סגל טכני - יכול היה להיבחר. המחקר בחן את התפישות והערכים הנמצאים בבסיס ההוראה האיכותית במערכת ההשכלה הגבוהה, וכל סטודנט שהשתתף תיאר ב-150 מילים מדוע בחר באותו מרצה כמעורר השראה. בשלב השני, תוצאות הסקר נותחו לפי שיטת ניקוד הנעה בין 0-5 נקודות עבור כל הערכת סטודנט, כשהדירוג הגבוה ביותר הוא "מרצה מעורר השראה".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>