הוויה של געגוע: עבודת וידאו של מיכל בקי ורועי אפרת - מרצה ובוגר של ביה"ס לאמנות רב-תחומית - מוצגת בביאנלה הישראלית לרישום

מיצג וידאו משותף של האמנית והציירת מיכל בקי - מרצה בבית-הספר לאמנות רב-תחומית - והבוגר רועי אפרת נבחר להשתתף בביאנלה הישראלית לרישום, המתקיימת בירושלים. העבודה "Come" נוצרה בהשראת שירו של משורר המלחמה האנגלי אדוארד תומאס "התבוא" (1917) והיא מבוססת על צילום רישומים על הדפסי רשת, הנפשות, קטעי מוזיקה, תנועה מוסרטת ורישומי מחשב.  

"הפרויקט צמח מתוך שיחה מקרית על הבדידות הטובה והקשה של האמן בסטודיו", מספרים בקי ואפרת על המפגש המשותף ועל תהליך היצירה: "מאז, נפגשנו כל יום ראשון בשעה שלוש, בחרנו וצילמנו עבודה לא גמורה שצוירה על נייר, לקובץ שנוצר הוספנו תנועה וסאונד, קווים וכתמים מצויירים במחשב, קטעי סרטים מ-Youtube ועיבודי תמונה מאפליקציות פופולריות".

התבוא? הצצה לעבודה של בקי ואפרת:

העבודה על המיצג המורכב התפתחה במקביל לשיחות הקבועות שניהלו בקי ואפרת, שבחלוף הזמן בחרו לגנוז טקסטים נוספים שליוו את הסרט ולהעמיד במרכזו את "התבוא". השניים קיימו "מפגשים" מקוונים ושיחות סקייפ עם המוזיקאי אמוץ פלסנר, הכותב מוזיקה לסרטים בהוליווד, מתוכם נולד הפסקול המלווה את ההקראה של אדל לוין ואת קטעי הפרפורמנס של רועי אפרת ואדם קלדרון. 

"תמונות הסרט נושאות שכבות של זיכרון", מסכמים אפרת ובקי שנה גדושה של הגות ויצירה: "בסוף, כמו רוטב שצומצם, נשאר הסרט, הוויה של געגוע".

  • העבודה Come תוצג בגלריה ברבור בירושלים (שיריזלי 6) עד ה-11.02.17. שעות פתיחה: ימים ב'-ה' - 20:00-16:00, ימי ו' - 14:00-11:00

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>