סטודנט משנקר מקום ראשון בתחרות עיצוב "העגלה של מחר"

במסגרת הפרויקט התבקשו סטודנטים מבתי ספר לעיצוב בארץ לעצב את עגלות הילדים של המחר, תוך התחשבות בפונקציונאליות, נוחות, ביטחון ושילוב גאדג'טים  .מבין 25 העבודות נשלחו שמונה עבודות מצטיינות, למחלקת המחקר והפיתוח של חברת PERGO PEG האיטלקית.

הדגם הזוכה בעיצוב ניר זיגל עוצב בהשראת כלי רכב אורבניים עתידיים. העגלה מורכבת משלדה קלה, כסא וסל נשלף. השלדה קלה וחזקה מאוד ומתקפלת לממדים קטנים. על-מנת לחסוך מקום אחסון. לעגלה מערכת בולמי זעזועים נפרדת לכל גלגל, המאפשרת נסיעה חלקה ויציבה. הכידון המתכוונן מאפשר להתאים את העגלה לגובה ההורה המלווה והיא כוללת מקומות אחסון.
כסא העגלה קשיח מבחוץ, ומפנים הוא מורכב מרפידות סיליקון אורתופדיות, לתמיכה, לנוחות ולביטחון מרבי של התינוק. העגלה כוללת גם חופה שקופה וקשיחה המתקפלת לתוך גב המושב. עיצוב העגלה נעשה בהשראת כלי רכב אורבניים עתידיים, המקנה לעגלה אופי זריז, קליל וקומפקטי, שיאפשר להורים התנהלות קלה וטבעית עם התינוק בחיי היום יום העירוניים.

שני דגמים נוספים שעלו לגמר:
האחד בעיצובו של יונתן וגמן (שנה ב') מהמחלקה לעיצוב תעשייתי. “EGO PEG” , עגלה משולבת מתקפלת, בעלת שלושה גלגלים ועריסה נידת המשמשת גם כ- Rocking Chair, כך שהעריסה נתלית על השלדה בנקודת תליה בודדת, העוזרת בשיכוך הנסיעה. העגלה עשויה מחומרים ידידותיים לסביבה תוך שימוש בטכנולוגיות והנדסה גבוהות, מתוך אמונה כי ההורים יבחרו להשתמש במוצרים "ירוקים", המגנים על בריאות הילד ותורמים לעתיד הסביבה בה אנו חיים. 

השני בעיצובו של עומר בר-זאב (שנה ב') מהמחלקה לעיצוב תעשייתי.
דגם "BAZZ ", העגלה מסתמכת על טכנולוגיה המייצבת אותה על שני הגלגלים בזמן הנסיעה. ע"י הטיה קדימה נכנסת העגלה למצב הסטטי שלה והיא הופכת לכסא תינוק המתאים גם לישיבה במקומות ציבוריים.
 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים