המאייר אסף חנוכה נבחר לעמוד בראש המחלקה לתקשורת חזותית

המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את מר אסף חנוכה לעמוד בראש המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר.

אסף חנוכה מאייר וכותב קומיקס ישראלי, נולד בשנת 1974 ברמת גן.

החל את דרכו המקצועית בתקופת שירותו בצה"ל בעיתון ״במחנה״. נוסף על עבודתו בתא הגרפיקה של העיתון, עיבד סיפורים של הסופר אתגר קרת לקומיקס. שיתוף הפעולה בין השניים יצר עבודה על שני ספרים משותפים - ״סמטאות הזעם״ ו-״פיצרייה קמיקזה״. בתקופת לימודיו בצרפת פרסם עם אחיו התאום, המאייר תומר חנוכה, סדרת קומיקס ושמה ״ביפולר״. צמד האחים חזרו לשתף פעולה בשנת 2015, והפעם עם הכותב בועז לביא, ברומן גרפי ושמו ״הדיוויין״.

איור של אסף חנוכה

בשנת 2000 שב לישראל מצרפת והחל לעבוד כמאייר אדיטוריאלי בעיתונות האמריקאית. בשנת 2010 החל לפרסם את "הריאליסט" - טור קומיקס אוטוביוגרפי בעיתון כלכליסט, המתפרסם עד היום. האוספים של הטורים נכרכו לשלושה ספרים ותורגמו לשפות רבות. לצד עבודתו בקומיקס, עבד כמאייר עבור סרטי קולנוע עם הבמאים ארי פולמן, יוסף סידר ושמוליק מעוז. אסף חנוכה זכה במספר פרסים בין-לאומיים ובהם פרס  אייזנר, פרס מנגה בין-לאומי ופרס איגוד המאיירים האמריקאי. אסף חנוכה משמש מרצה בכיר במכללת שנקר במחלקה לתקשורת חזותית משנת 2001, מתגורר בתל אביב עם המאיירת והאוצרת הילית שפר ואב לשני ילדיהם.

מאסף חנוכה נמסר: "אני מודה לוועדת האיתור על שבחרה להפקיד בידי את הובלת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר ונרגש לקראת העשייה הרבה המצפה לי בפתיחת שנה מאתגרת ומורכבת. בעידן שבו החדש נחגג והישן מושלך, המחלקה לתקשורת חזותית מאפשרת לסטודנטים להביט לאחור באופן מעמיק ולהבין את ההקשר הרחב בו הם פועלים, לפני שהם רצים קדימה. כמעצבי העתיד המתווכים בין כמויות המידע, התוכן והאינטראקציות האינסופיות לבין הצרכן או המשתמש, מוטלת עליהם האחריות לנקוט עמדה, לבחור, לחקור, לערוך ולהחליט. כל יצירה היא גם יצירת משמעות. אני רואה בכך תפקיד מכריע ומשפיע על עיצוב הסביבה התרבותית בה אנחנו חיים."

אסף יחליף את דקל בוברוב, אשר כיהן כראש המחלקה במשך שתי קדנציות.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים