מגזין אשדוד: גאווה מקומית - העיצוב של אדווה בן-ישי, סטודנטית במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, כיכב במגזין "ווג" האיטלקי

אדווה בן ישי (25) סטודנטית שנה ג' במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, זכתה לכבוד גדול: בשבוע האופנה בתל אביב, הוצגו עיצובים שלה בהשראת אמנות הצילוק האפריקאי. הדגם זכה לתשבוחות רבות ולסיקור נרחב באתרים בארץ ובחו"ל, כגון: מאקו, ווג איטליה, הבלוג של אושיית האופנה האיטלקית קיארה פרגני, האתר היפני Fashionsnap ועוד.

בן ישי האשדודית למדה במקיף ט' ורצתה להיות אדריכלית. אחרי הצבא היא ניגשה למכינה ללימודי עיצוב פנים על מנת לראות אם היא מתאימה למקצוע. מהר מאוד היא והמנחים שלה הבינו שעיצוב אופנה זה הייעוד שלה.

אדווה ניגשה למבחנים במכללת שנקר, ולא ציפתה להתקבל. "אנשים ניגשים ונדחים, מנסים להתקבל שנה לאחר מכן ושוב ניגשים", היא מספרת לעיתון "המגזין", "והחלטתי לנסות בלי הרבה ציפיות. זה תפס אותי בהפתעה. התחלתי ללמוד מיד אחרי שירות בקבע, קפיצה ישירה למים, ללימודים מאוד אינטנסיביים. אנחנו לומדים כל יום כל היום, יוצאים הביתה בחצות".

"יש סיקור נרחב של 'גינדי תל אביב' בהרבה מקומות ובבלוגים של אופנה. וזה תפס תאוצה מטורפת, מאוד התרגשתי. התמונה הראשונה הופיעה במאקו, זה עלה בבלוג של אושיית אופנה איטלקית שלא הבנתי איך בכלל אני נמצאת שם, ביום שלישי זה הופיע בווג איטליה… מתוך כל התצוגות הם בחרו 51 דגמים ואני בפנים. כשקלטתי שאני ב'ווג', בכיתי מהתרגשות. לקטוף את הפירות בשלב כל כך מוקדם, זה חריג".

ומה לגבי העתיד? אדווה, שתסיים את לימודיה בשנה הבאה, אומרת שהכול אפשרי. "בהתחלה כיוונתי לשמלות כל הוערב, אבל הלימודים מרחיבים את האופקים. אני שומרת על ראש פתוח".

בראש העמוד: הדגם של אדווה בן-ישי על המסלול של שבוע האופנה גינדי (צילום: אבי ולדמן)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים