אסף חנוכה - מרצה במחלקה לתקשורת חזותית - זכה בפרס אייזנר היוקרתי על ספר הקומיקס שלו "הריאליסט"

הקומיקסאי והמאייר אסף חנוכה - חבר סגל המחלקה לתקשורת חזותית - זכה בפרס אייזנר היוקרתי לשנת 2016, הנחשב ל"אוסקר" של עולם הקומיקס. ספר הקומיקס שלו "הריאליסט", המאגד את טוריו האישיים ב"מוסף כלכליסט", זכה בקטגוריית הספר הזר הטוב ביותר. 

מזה שבע שנים מפרסם חנוכה את טור הקומיקס "הריאליסט", בו הוא מתעד את חיי היומיום שלו בתל-אביב, על הרגעים הקטנים והגדולים שהם מגלמים. הספר המקבץ את עבודתו, שיצא לאור בהוצאת BOOM! Studios, תורגם ל-9 שפות - בהן קוריאנית, ספרדית וגרמנית - וזכה להערכה רבה ברחבי העולם. הגרסה האמריקנית של "הריאליסט" בלטה בין ספרי הקומיקס הבינלאומיים שהתמודדו על פרס אייזנר והוכרזה כזוכה הגדולה בטקס שהתקיים במסגרת אירועי ה-Comic-Con הבינלאומיים בסן-דייגו.

חנוכה מספר על עבודתו במסגרת Shenkar Talk:

חנוכה פרסם ספרי קומיקס רבים, בהם "סמטאות הזעם" עם אתגר קרת (1997), "כרטיס צהוב" (2004) ו"הסגת גבול" (2005) יחד עם סופר המתח הצרפתי דידייה דננקס. הרומן הגרפי האחרון שלו - The Divine - שאייר יחד עם אחיו תומר חנוכה ועם הכותב בועז לביא, זכה בפרס המנגה הבינלאומי של ממשלת יפן ומועמד לפרס הוגו לספרות מדע בדיוני. 

עבודותיו של חנוכה התפרסמו בעיתונות המובילים בעולם, בהם ה"ניו-יורק טיימס", "רולינג סטון" ו"טיים מגזין". בתוך כך, היה בצוות המאיירים של הסרט הישראלי עטור השבחים "ואלס עם באשיר" שיצא לאקרנים בשנת 2008.

בראש העמוד: איור של חנוכה מתוךך "הריאליסט" (יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים