פרופ' עמוס אופיר קיבל תואר 'חברות הכבוד' של האגודה הישראלית לפולימרים ופלסטיקה

גאווה ביתית: פרופ' עמוס אופיר, מרצה המחלקה להנדסת פלסטיקה ופולימרים, קיבל לאחרונה תואר 'חברות הכבוד' של האגודה הישראלית לפולימרים ופלסטיקה. הפרס הוענק במסגרת הכנס השנתי של 'האגודה הישראלית לפולימרים ופלסטיקה'. אגודה זו נוסדה בשנות השבעים והיא הגדולה והחשובה בישראל בתחום החומרים, הכימיה, טכנולוגיות הייצור התעשייתי והייצור המתקדם. 'חברות כבוד' ניתנה לפרופ' אופיר בעבור עשייה ארוכת שנים במחקר מדעי יישומי, שמחובר ומכוון עם ואל התעשייה העוסקת והנוגעת בתחום הפולימרים והפלסטיקה.

כמו כן, אגודה זו חובקת תחת כנפיה את כל המדענים וקבוצות המחקר, מכל המוסדות האקדמיים בישראל, אשר עוסקים בתחום הפולימרים והפלסטיקה, וכן חוקרים, מהנדסים ואנשי פיתוח ממאות חברות תעשייתיות ומכונים בארץ שעוסקים בתחום. היא מונה כ- 1,500 חברים ושמה לה למטרה לקרב ולשלב את התעשייה בישראל עם 'החדשנות' והמחקר המתקדם שנעשים במוסדות האקדמיים ובמכוני המחקר בתחום, ומאידך להביא מהתעשייה אל האקדמיה את הצרכים שלה, בראייה של חדשנות וקידמה טכנולוגית.

הנושא המוביל של הכנס השנה, היה: "Strengthening the Academy – Industry Cooperation" והתארחו והרצו מדענים מובילים בתחום, שהגיעו מחו"ל (ארה"ב, בלגיה וספרד). בכנס ניתנו הרצאות על ידי 5 חוקרים צעירים וחברי סגל מהמחלקה להנדסת פולימרים ופלסטיקה של שנקר.

תואר 'חברות הכבוד' של האגודה הישראלית לפולימרים ופלסטיקה מוענק למדען-חוקר בכיר מהאקדמיה או מהתעשייה בתחום, אשר יש לו תרומה ייחודית סגולית (ולאורך שנים) ביצירת ידע וחדשנות, בקידום היישום הטכנולוגי המתקדם בתעשייה, ובחינוך דור העתיד של מהנדסים, חוקרים ומדענים צעירים.

פרופ' עמוס אופיר הוא ממקימי המחלקה להנדסת פולימרים ופלסטיקה בשנקר וחוקר בכיר בתחומי הפלסטיקה והפולימרים. הוא החל את עבודתו בשנקר כמרצה וחוקר בשנת 1996, מילא תפקידים רבים במסגרת פעילותו האקדמית ומנהל במשך שנים ארוכות פרויקטים של מחקר ופיתוח, עבודותיו מתפרסמות בספרות המקצועית המובילה בעולם והוא מוזמן להשתתף בכנסים חשובים רבים בתחום בארץ ובעולם. תחומי המומחיות והמחקר העיקריים שלו כוללים מערכות פולימריות היברידיות וננו-מרוכבות, ביו-פולימרים מתכלים ביולוגית, מערכות פולימריות 'חכמות' לטכנולוגיות ויישומים מתקדמים, טכנולוגיות לעיבוד של חומרים פולימריים.

פרופ' עמוס אופיר

פרופ' אופיר סיים בהצטיינות לימודי תואר שלישי (PhD) באוניברסיטת Loughborough הבריטית לאחר חמש שנות התמחות בטכנולוגיות של פולימרים. את התואר השני השלים בהצטיינות באותו המוסד, וקודם לכך היה בוגר מצטיין של הפקולטה להנדסה כימית (B.Sc) בטכניון בחיפה. בין השנים 1991-1987 שימש פרופ' אופיר כמנהל הנדסה ומו"פ בתעשיית הפלסטיקה הישראלית, כמו גם באחת מחברות הבת של Solvay בהולנד. לאחר מכן נבחר להיות יועץ טכנולוגי בכיר בחברה הסקוטית Reliance Industries ובשנת 1996 הצטרף כמדען בכיר למרכז הפלסטיקה והגומי בשנקר. בשנים 2003-2002 כיהן כנשיא האגודה הישראלית לפולימרים ולפלסטיקה ובשנת 2010 קיבל דרגת פרופ' חבר בשנקר. מאז שנת 2014 הוא מכהן כמנכ"ל מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל.

בנוסף לכך, פרופ' אופיר מקדיש לאורך שנים מאמץ מיוחד לחיזוק הקשר שבין האקדמיה לתעשייה בגזרת הפולימרים והפלסטיקה, וזאת על ידי קיום והובלה של מחקרים יישומיים רבים, אשר פירותיהם הוטמעו בהמשך בתעשייה בארץ ובחו"ל.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>