מי אנחנו: הכירו את המחזור הראשון של כיתת עיצוב למהנדסים!

כשמתחילם תוכנית חדשה תמיד יש תהיה - מי יגיע? איך הם יהיו? ברגע שהכרנו את המחזור הראשון של התכנית לתואר שני בעיצוב למהנדסים, היה ברור שהם קורצו בדיוק מהחומר הנכון. לכן, אנו גאים לתת במה לסטודנטים הראשונים של התכנית להציג את עצמם, מאיפה הם באו, במה הם מתעסקים ולאן הם מקווים להגיע: 

יעל רוטנברג

מהנדסת תעשייה וניהול, בוגרת שנקר. עובדת בחברת מודיעין עסקי בתפקיד ניהול פרויקטים דיגיטליים עבור חברת "אדמה פתרונות לחקלאות". התואר הזה מהווה עבורי הזדמנות לצאת מגבולות גזרתי, לפתח חשיבה יצירתית, מעוף והבנה מעמיקה של עולם העיצוב בהיבט הטכנולוגי והתעשייתי. אוהבת מאוד לרקוד ועוסקת בריקוד כתחביב מקצועי.

בן שפס

בוגר תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול משנקר ו- EMBA, התמחות במימון, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. יזם של פלטפורמת eCommerce חדשנית המאפשרת לצרכן המקומי להיחשף להיצע אינסופי של פרטי אופנה ולייף סטייל מהעולם ולקבל את כל המידע הרלוונטי עבורו בתהליך הרכישה. בעבר שימש כמנהל השיווק של בית ההשקעות IBI וכיועץ בתחום ההנדסה והאסטרטגיה בחברות ייעוץ ולוגיסטיקה.

במהלך העבודה המשותפת שלי עם אנשי מקצוע בעלי רקע איתן בתחומי העיצוב (מעצבים דיגיטליים, מעצבי אופנה, אדריכלים, אנשי UX ואנשי תוכן) התחדדה אצלי ההבנה בנוגע לחשיבותו של התחום בכל הקשור לפיתוח מוצרים, פעילויות שיווקיות ויצירת מערכים לשיפור חוויית לקוח. לדעתי, התואר השני בשנקר יכול לדקור בדיוק את הנקודה שאני מחפש – המפגש בין עולם הניהול וההנדסה לעולם העיצוב.

לירן הררי

מהנדס תוכנה בוגר המכללה להנדסה ע"ש עזריאלי בירושלים, משרת בחיל הים כקצין תוכנה. בשעות הפנאי אני אוהב לצייר, לפסל, לתפור, לרקום ולנסות דברים חדשים. התואר הזה הוא הזדמנות בשבילי לשלב בין ההנדסה והטכנולוגיה לבין העיצוב והחלק היצירתי.

דביר כהן

בוגר תואר ראשון בהנדסת מכונות, מסלול התמחות בתכן הנדסי ועיצוב מוצר, עובד כמתכנן מכאני בחברת סטרטאפ המפתחת מוצרי הדמיה, גלאים וסנסורים לתחום הרפואי, רכב, חקלאות, מייקרים ועוד. במהלך עבודתי אני נתקל לא מעט בדרישות עיצוביות לצד התכנון המכאני ההנדסי ואני מוצא כי השילוב והאיזון בניהם הוא אתגר משמעותי עבורי. כששמעתי לראשונה על התכנית הרגשתי שפתחו אותה במיוחד בשבילי. התכנית לעיצוב הנדסה בשנקר מגשימה לי את הרצון לעסוק בעיצוב ותקנה לי כלים מקצועיים ומעשיים לעיצוב מוצרים חדשניים ופורצי דרך.

ניב נמר

מהנדס בוגר המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר, עובד בחברת ironSource, מוסיקאי וחובב אלקטרוניקה ולאחרונה נשאבתי לתחום ההדפסות תלת מימד. אוהב ליצור סימביוזה בין התחביבים שלי ובימים אלו מנסה לעצב רמקולים להדפסה בגודל מלא. מת על טחינה גולמית, אבא לבר נמר - בתי המדהימה.

משה פחימה

מהנדס מכונות בוגר אוניברסיטת ת"א, ראש צוות בחברה שמתמחה בפיתוח טכנולוגיות חדשות בתחום הננו-חומרים. מקווה להשתמש בתואר זה כפלטפורמה לפיתוח אישי וללמידת טכניקות בתחום העיצוב שיעזרו לשדרג את יכולות הצוות שלי, מאמין כי תכנון מצוין הוא תכנון אסתטי שלא רק מתפקד טוב אלה גם נראה טוב. בשעות הפנאי מתרגל יוגה מנגב חומוס ובונה רהיטים בעבודת יד.

לירן מסטל

מהנדס בוגר המחלקה להנדסת פלסטיקה ופולימרים בשנקר, עובדת בחברת "אולטרפלסט" לייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה. התואר השני הוא מקור לארגז כלים שימושי ביותר לעבודתי: חיבור בין עיצוב להנדסה עד למוצר מוגמר. בשעות הפנאי אוהב לרכב על אופנועים, והכי אוהב את הכלבה שלי וולנטינה.

חן הראל

בוגרת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול משנקר. עובדת כאנליטית בחברה שמתמחה באפליקציות מוזיקה לסלולר. התואר השני הוא הזדמנות בשבילי לטעום מעולם העיצוב ולפתח את היצירתיות. בשעות הפנאי בונה טירות ממגנטים, מרכיבה פאזלים ומשחקת מחבואים עם בן ה- 5 שלי.

טל אלי

מהנדס כימיה, מפתח חומרים למדפסות תלת ממד, עובד בגינה ומדי פעם מטפס על הקירות (באופן די מילולי).

ספיר כהן

בוגרת תואר ראשון בהנדסה כימית בשנקר, עובדת בחברת התקליטים NMC United בתפקיד מנהלת תוכן והפצה דיגיטלית של מוזיקה. בשנים מאז סיום התואר הראשון מנסה לפתח את היכולות והחשיבה העיצובית שלי בעזרת תוכנות עיצוב ומיומנויות שרכשתי בעצמי. התואר הזה הוא בעצם הדבק בין המיומנויות שפיתחתי במהלך השנים, היכולות שלי והחשיבה העיצובית. יהדק את הכל יחד ויוכל לתת לי כלים חדשים וחשיבה מחוץ לקופסא בנושאים הרלוונטים לי. בשעות הפנאי אני אחראית מפיקים ברדיו הקצה, צורכת מוזיקה כמו מים ומשתדלת ליצור כל הזמן.

שיר עזר פרוינד

בוגרת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע בשנקר. עובדת כיועצת בכירה ומנתחת מערכות בריאות בפירמת הייעוץ DELOITTE. התואר הוא הזדמנות לאפשר לי לשלב את תפקיד המהנדסת עם אהבתי הגדולה לעיצוב ולקבל את הכלים ואת הידע הנכון על מנת למנף את תפקידי כמנתחת מערכות למקום יותר יצירתי ופחות אפור ומקובע.

גד סימון

בוגר תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה ופולימרים משנקר. עובד כמהנדס מוצר ומנהל תפעול בחברת סטארט אפ בשם "טיפה" המתמחה בייצור יריעות פלסטיק מתכלות. עיצוב נראה לי המשך מאוד טבעי וישיר ללימודי ההנדסה בגלל העבודה המשותפת והמשלימה על מוצרים. התואר הזה יאפשר לי להיות בעל ראיה שלמה יותר של מוצר בכל האספקטים שלו ובכל השלבים, החל מראשיתו ועד סופו, מהנדס-מעצב-יזם. מקווה לרכוש כלים שיתנו לי עצמאות ויכולות גדולות יותר.

ויטה ליבשיץ

מפתחת מערכות מידע בינה עסקית, עובדת בחברה מלם. עוסקת בסריגה ידנית ושיפוץ רהיטים והתואר השני הוא הזדמנות בשבילי לרתום את הידע הטכנולוגי שלי לתחומים של עיצוב טקסטיל, אופנה ומוצר. בשעות הפנאי מתרגלת יוגה ורצה (חצי מרתון כבר השלמתי, מרתון שלם בתוכניות).

גלעד ירקוני

תל אביבי, בוגר המחלקה להנדסת פלסטיקה ופולימרים בשנקר, מנהל מוצר ופרויקטים של חברת Joe's No Flats -  מותג בינלאומי המייצר ומפתח מוצרי אופניים. התעסקתי בעיצוב בעבר וגם כיום נוגע בעיצוב בתפקידי בעבודה ונהנה מכל רגע. בראייתי הלימודים האלו יכולים לסייע לי לעשות זאת נכון יותר, טוב יותר ולהעביר מסר ברור יותר.

דניאל ניצן

מהנדסת תעשיה וניהול בוגרת שנקר והיום עובדת כ - business analyst ב-888. הדבר השנוא עלי זה לאחר (וקינמון), בישול זו התרפיה שלי. אני רוצה שהתואר יקח אותי למקומות חדשים של חשיבה ועשייה וילמד אותי איך לשלב את זה בחיים הפרקטיים שאני כל כך אוהבת.

אורן משה

מהנדס תוכנה בוגר שנקר, עובד בסטארט-אפ שמתמחה בעולם הקמעונאות. בין תחומי האחריות שלי בחברה אני מוביל את אפיון ה-UX. התואר הזה הוא עוד אבן דרך בשבילי לעבר הגשמת החלום, כאשר המטרה הסופית היא היכולת לשלב בין עולם התוכנה לעולם העיצוב.

גל מסמי יהודה

מהנדסת פלסטיקה ופולימרים. עובדת במחלקת R&D בחברת  TIPAהעוסקת בייצור אריזות גמישות מתכלות. התואר בעיצוב נותן לי הזדמנת לרכוש כלים חדשים ויצירתיים לפיתוח רעיונות וחשיבה מחוץ לקופסא, לימודי טכניקה בעיצוב באמצעות כלים שונים והזדמנות גדולה להשתלב בעתיד בתפקידים ומשרות שעוסקות בעיצוב, בהם אפשר לשלב את התואר בתחום ההנדסה הפלסטית בו אני עוסקת היום. בשעות הפנאי אוהבת לשפץ ולשדרג רהיטים או פשוט לקנות אותם.

דנה סופר בן ארי

מהנדסת מכונות בוגרת הטכניון, עובדת כיום בחברת פיליפס. במהלך התואר התמקדתי בנושא אנרגיה עם זיקה לאנרגיות מתחדשות. נרשמתי לתואר בעיצוב במטרה לקבל כלים להבנת תהליך פיתוח וייצור המוצר משלב הרעיון ועד לשלב בו הוא מגיע ללקוח בהתאם לצרכיו.

בראש העמוד: המחזור הראשון של התכנית (צילום: אור קפלן)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>