המועצה להשכלה גבוהה אישרה לשנקר לפתוח תכנית לתואר שני בעיצוב אופנה, טקסטיל, תכשיטים ואביזרים

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) הודיעה על הענקת אישור לשנקר לפתוח תכנית לימודים לתואר שני בעיצוב אופנה, טקסטיל, תכשיטים ואביזרים - עם או בלי תזה. בראש התכנית תעמוד פרופ' דגנית שטרן-שוקן - מהאמניות והצורפות הבולטות בישראל, שהקימה את המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר ועמדה בראשה כ-9 שנים.

התואר החדש משלב מגוון היבטים של עיצוב, כך שהוא מתאים לבעלי תואר ראשון בעיצוב מכל התחומים. הוא מאפשר כניסה לעולם המחקרי-יישומי ומהווה יתרון בפעילות המשותפת של העולם האקדמי מול התעשייה. בתוך כל, הוא יוביל להעמדת דור חוקרים שיהווה את עתיד ההוראה בתחומי העיצוב השונים בעשורים הבאים.

נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, דיקן הפקולטה לעיצוב וחתן פרס ישראל, פרופ' ירום ורדימון, ופרופ' שטרן-שוקן הביעו את גאוותם על קבלת האישור הנכסף לפתיחת התכנית וציינו כי "מדובר בצעד בעל משמעות רבה לשנקר".

התכנית הייחודית מעמידה לרשות משתתפיה מומחים ברמות הגבוהות ביותר בתחומי ההתמחות והמחקר, סביבת עבודה אינטימית, יחס אישי לבניית מערכות תמך על בסיס נטיות תחומיות ואישיות בדרך לביסוס ידע והתמחות בסביבה בין-תחומית. בתוך כך, פתוחה האפשרות למוסמכים במסלול עם תזה להמשיך ללימודי דוקטורט.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים