הגראנט היוקרתי מהקרן הלאומית למדע (ISF) הוענק לד"ר ראובן ינקונסקו

ד"ר ראובן ינקונסקו, מרצה המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, זכה בגראנט מהקרן הלאומית למדע (ISF) יחד עם פרופ' אברהם גובר מאוניברסיטת תל אביב. הגראנט ניתן לתקופה של 4 שנים ויממן מחקר תאורתי וניסיוני בנושא: “אינטראקציה של אלומות אלקטרונים חופשיים עם קרינה אלקטרומגנטית".

נושא זה מתקשר ללייזרי אלקטרונים חופשיים (FEL) שלהם שימושים רבים בתחומי הרפואה, הביולוגיה וכמוכן שימושים צבאיים. דיאגרמה סכמתית של לייזר אלקטרונים חופשיים מוצגת להלן:

ההתקן משתמש במבנה בעל שדה מגנטי מחזורי הנקרא אונדולטור (הבלוקים האדומות בתרשים) שתפקידו לנדנד את אלומת האלקטרונים (הפס הכחול בתרשים) ועל ידי כך לעורר שדה קרינה אלקטרומגנטי (או להגביר שדה אלקטרומגנטי קיים). במבנה מסוג זה קיימת העברה של אנרגיה מאלומת האלקטרונים לשדה הקרינה, או תהליך הפוך של העברת אנרגיה מהשדה אלקטרומגנטי לאלומת האלקטרונים, תוך האצתה.

המחקר יתמקד בשיפור של מנגנוני החלפת האנרגיה בין אלומת האלקטרונים לשדה הקרינה האלקטרומגנטית. בעזרת ניתוח תאוריתי וניסיונות מעשיים תבוצע אופטימיזציה לפרמטרים כמו מספר האונדולטורים, גודל מחזורם (קבוע או משתנה), המרחקים ביניהם, מיקוד אלומת האלקטרונים וכו.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>