חיובי/שלילי: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית יצרו כרזות להעלאת המודעות לאיידס/HIV שיוצגו בתערוכה מיוחדת בתל-אביב

למעלה מ-33 מיליון בני אדם ברחבי העולם חיים עם HIV/איידס, מהם כ-8,000 ישראלים, כשעל-פי הערכות מדי יום מתגלה בארץ נשא/ית חדש/ה. לרגל חודש המודעות לאיידס/HIV יצרו סטודנטים משנה ב' במחלקה לתקשורת חזותית סדרת כרזות העוסקות ביחס החברה לנשאי הנגיף וחולי איידס.

במסגרת שיתוף פעולה עם אתר HIVTalk, התבקשו הסטודנטים בקורס "המעצב כיוצר דימוי" להציג פרשנות לנקודת המבט "מבחוץ" כלפי נשאי HIV וחולי איידס. בהנחיית יעל בוגן ואמנון אילוז הם חקרו כיצד ניתן לשקף יחדיו פרספקטיבות קוטביות ולתרגם אותן למסר נגיש ומעורר מחשבה.

פרטי, פומבי: הכרזה של רותם אדריאן (יח"צ)

בכדי להעמיק את הבנתם את הנושא, נפגשו הסטודנטים עם אלון מדר - יזם ומפיק הפרויקט, העומד מאחורי HIVTalk - ושמעו ממנו על חייהם של נשאי HIV וחולי איידס ועל ההתמודדיות היומיומיות שלהם.

בסופו של התהליך הם הציגו נקודת נקודת מבט כפולה על החיים עם HIV/איידס, כפי שהם תופסים אותם, תחת הכותרת המנחה "חיובי/שלילי".

כחלק מהפרויקט המשותף הוענקו מלגות של החברה הישראלית לרפואת איידס לעבודות המצטיינות לדנה כהן (מקום ראשון), רותם אדריאן ודניאל ברש (מקום שני), אילנה אברהם ודיאנה פסטרנק (מקום שלישי).

בטקס חגיגי שהתקיים במחלקה בנוכחות נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, הנהלת המכללה ויוזמי האירוע, העניקה את הפרסים נציגת האיגוד, ד"ר מרגלית לורבר. מדר בירך על הפרויקט המוצלח ואמר כי "אמנות מאפשרת לנו להתמודד עם הפינות הקשות של החיים וללמוד כמה אנו חזקים"

מוחלט/ספק: הכרזות של אילה אברהם (יח"צ)

"בעולם בו יש HIV/איידס, כולנו חיים עם HIV/איידס במידה מסויימת", אמר מדר והוסיף כי "התערוכה תאפשר למבקרים להשתחרר מתפיסות קודמות על הנגיף ועל אלו החיים איתו. במקומן אנו מבקשים ליצור פרספקטיבה שאינה משאירה מקום לשיפוטיות או ביקורת אלא שותפות אנושית בין יחידים החיים באותו עולם".

הכרזות המרשימות שנוצרו במסגרת הפרויקט יוצגו בתערוכה קבוצתית (בחסות חברת GSK*) לצד עבודות של אמנים החיים עם HIV/איידס ויאפשרו להתוודע לסיפורים ולמציאות מאחורי הדעות הקדומות והבוּרוּת השורה סביב הנושא. 

התערוכה "State Of The Art: יצירת מופת" תוצג בין ה-18 ל-27 בדצמבר בגלריית "החלל" (החשמל 33, תל-אביב); שעות הפתיחה: 20:00-10:00. אירוע פתיחה חגיגי יתקיים ביום חמישי, ה-18 בדצמבר, בשעה 19:00.

(הדימוי בראש העמוד: צמד הכרזות הזוכות של דנה כהן)

* שירות לציבור מוגש בחסות חברת GSK

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>