תערוכת בוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי 2009

עבודותיהם של בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי מתאפיינות השנה בעיסוק במוצרים ואובייקטים מוכרים בתחום – רכב, ריהוט, תאורה, צעצועים ואף מזכרות - תוך חיפוש אחר דרכים חדשות להטמעת שינויים טכנולוגיים וחומריים ופיתוח שפה חזותית אישית בתהליך העיצוב.

נושאים ערכיים וחברתיים היוו נקודת מוצא לפיתוח עבודות, המנסות לשאול שאלות או לענות על אתגרים שמציבה המציאות הבעייתית בה אנו חיים. המציאות הישראלית המורכבת מוצאת את ביטויה בפרויקט "כל טוב הארץ" - מזכרות שוקולד מעוררות מחשבה או עמדה פוליטית מישראל 2009. זיכרונות מחוויית חדר-האוכל הקיבוצי מוצאים את ביטויים במערכת כלי-אוכל קראמיים. תל-אביב זוכה בכלי-רכב קולקטיבי העונה לצרכי הסביבה הייחודיים ואילו למוגבלים-נפגעי גפיים תחתונות פותח גלשן-עפיפון, המעניק הזדמנות שווה ומשופרת לקבוצת משתמשים זו. פרויקט נוסף מקטגוריה זו בחן את המושג ותכונת ה"חסכנות" בחדר האמבטיה בהקשר האקולוגי תוך עיצוב סדרת מוצרים חדשה.

הדיאלוג המתמשך זה מספר שנים עם מגמות הטקסטיל והאופנה בשנקר היווה את הבסיס לקבוצת פרויקטים הבוחנים מחדש את האינטראקציה בין הגוף לאובייקט התעשייתי. בקבוצה זו קונסטרוקציה של כסא הלובש שכבת ריפוד מחויטת ומתכתב עם תפירה עילית, חייטות ואופנה נשית, כורסה המיוצרת בטכניקת ניפוח ודחיסה המושפעת מדימוי הגוף המשתנה בזמן הריון, תיק-גב בעל קליפה מפרקית אינטליגנטית, ותיק לבד לנשים שהוא תיק מחשב ומחשב נייד באותה עת.

תהליכי התבוננות הביאו את הסטודנטים ליצירת קבוצת פרויקטים נוספת המאופיינת במעיין "זנים" בני כלאיים, המשלבים בין עולמות מושגיים שונים. ביניהם סדרת בובות מתנפחות מסיליקון, קוביות-צבע, ותיבות עץ אינטראקטיביות אשר ההשראה לתכונותיהן לקוחה מגיבורי מעשיית עם רוסית. אלו משחקים אשר פונים אל המבוגר ומענקים משמעות שונה להגדרות המוכרות בתחום.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים