כאן: דגמים של דניאל בירי ודניאל כוכבי מוצגים ב"מועדון תרבות" בהנחיית שפרה קורנפלד ולוסי איוב

אורחים לרגע: המגזין היומי של כאן- תאגיד השידור הציבורי, "מועדון תרבות", מארח את דגמים מקולקציות הגמר של הבוגרים דניאל בירי ודניאל כוכבי אשר סיימו והציגו בתצוגת האופנה של מחזור 2017. בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה הציגו את קולקציות הגמר שלהם ב-2 תצוגות מרהיבות שהתקיימו בהאנגר 11 בתל אביב. הקולקציות נוצרו לאחר 4 שנים עמוסות וגדושות, בהן 40 הבוגרים הוכשרו בתכנים מקצועיים, תרבותיים ואינטרדיסציפלינריים. הם בחרו לבטא זאת דרך פרויקטים אישיים, המנסים להאיר ב"פנס אישי" על פינות חבויות ולערער על המבט הבנאלי האוטומטי אל האדם והבגד. 

הקולקציה של דניאל בירי, F.C. BIRI, שאפה את השראתה מעברו של המעצב כשחקן כדורגל מקצועי וזיכתה אותו, ביחד עם אור איידלמן,  בפרס היוקרתי למצוינות ויצירתיות באופנה על שם פיני לייטרסדורף לשנת 2017 בירי עיצב קולקציה המיועדת לנשים ולגברים ומציעה אופנת רחוב ספורטיבית Street Wear, בצבעוניות שמאפיינת את עולם הכדורגל ובשילוב חומרים הן מעולם הכדורגל המקצועני והן מעולם הרחוב והכדורגל המאולתר. הקולקציה כוללת 11 דגמים ל-11 שחקנים על המגרש, כאשר בירי נכנס למעין תפקיד המאמן.

נקודת המוצא של הקולקציה של דניאל כוכבי החלה ממחקר של עבודות שונות של אמניות שעוסקות בנושא הזיכרון ומבקשת ליצור רגע של זיכרון אישי עם  תחושה אינטימית של דמות במרחב של זמן אבוד. זוהי קולקציית ערב לנשים המתאפיינת בצלליות המשדרות עדינות ובו זמנית קשיחות ובעלת צבעוניות פסטלית מעושנת. הבגדים עשויים בטכניקות שונות של עבודות מלאכה נשיות והחומרים בהם נעשה שימוש יוצרים תחושת הריחוף ורכות אל מול המתח המתקבל מטיפולי הטקסטיל האקספרסיביים.

בראש העמוד: מתוך הקולקציה של דניאל בירי (צילום: רפי דלויה)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>