המיזם 6Degrees - Reclaim Your Digital Life זכה בתחרות Creative Business Cup

המיזם החדשני Degrees - Reclaim Your Digital Life  6 אשר ייצג את ישראל בתחרות היוקרתית Creative Business Cup , זכה במקום הראשון מבין 49 מדינות אשר שלחו את נציגיהן לגמר הגדול  אשר התקיים בקופנהגן, דנמרק. הפרויקט מציג שילוב ייחודי בין טכנולוגיה חדשנית לעיצוב חכם המאפשר לבעלי מוגבלויות בפלג גוף העליון השתתפות פעילה בחיים הדיגיטליים ע"י צמיד ייחודי המאפשר תפעול מכשירים חכמים כגון טאבלטים וסמארטפונים מבלי הצורך להשתמש בכפות הידיים. התחרות, המעניקה במה לרעיונות עסקיים חדשניים שמקורם בתעשיות יצירתיות בעלות פוטנציאל שיווקי גדול, מתרחשת כל שנה עם מאות יזמים מרחבי העולם המתמודדים בתכנית פורצת הדרך. הצוות של Degrees  6 נבחרו לייצג את ישראל בתחילת הקיץ כאשר השתתפו באירוע פיצ'ינג שהתקיים במסגרת שבוע Creative Economy FSTV של המרכז לחדשנות  ACT Shenkar המוביל את התחרות הישראלית מדי שנה. בחירת המועמד הישראלי נעשתה לראשונה השנה בשיתוף משרד הכלכלה והתייחסה במיוחד למרכיב החדשנות בתעשיות היצירתיות.

בראש צוות החברה עומדים מירי ברגר, מעצבת תעשייתית, זיו שילון, יזם מוכר ואריה קץ, מהנדס חשמל, אשר הקימו את המיזם על מנת לשפר את איכות חייהם של נכי צה"ל. על ידי שימוש בטכנולוגיה, הם מקווים לשנות את חייהם של אנשים הסובלים ממוגבלויות בפלג גוף עליון הנובעות משבץ, שיתוק, קטיעות ותסמונת מנהרת שורש כף היד. הרעיון לכך הגיע ממקום אישי מאחר וגם קץ וגם שילון הינם נכי צה"ל עם פציעות בפלג גופם העליון.

Degrees - Reclaim Your Digital Life  6 (צילום: יח"צ)

המיזם סחף את קהל השופטים והמבקרים וזכה בנוסף לפרס הראשי גם בפיץ' של Creative Business Investors (CBI), גובר על המועמדים הסיניים שזכו במקום השני. " אנשים רצו להיות חלק ממיזם אימפקט עם התכנות עיסקית." אמרה מירי ברגר אודות התחרות והוסיפה כי "בנינו קשרים טובים עם קנדה, אסטוניה, נורבגיה, דנמרק, איטליה רומניה, ופולין. בשיתופי פעולה אפשריים המלצות על תכניות וחברות שאחרים לא הכירו קשרים לעסקים בתחום הרפואה."  הזכייה השנה מגיעה אחרי הישגים משמעותיים של הנציגים הישראלים בתחרות העולמית מידי שנה, מקום שני עולמי למיזם Greenbo בשנת 2012, מקום שלישי עולמי  למיזם city transformer ב-2016 ומקום מכובד בחמישיית הגמר ל-Algalife בשנת 2017.

מיזמים אלו מהווים מודל הצלחה המייצג את החשיבות של מעצבים כיזמים של חברות הזנק מצליחות הנותנות מענה לצרכי שוק אמיתיים. מעצבים ויזמים מהתעשיות היצירתיות הם המנוע לקידום כלכלה יצירתית בישראל, אג'נדה לאומית אותה מקדם ACT Shenkar במערכת הכלכלית בישראל מתוך הכרה במקום המרכזי של העיצוב והתעשיות היצירתיות בתהליכי חדשנות, פיריון וצמיחה כלכלית בכל ענפי המשק.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>