הצטיינות היא ערך עליון ודרך חיים

תחת מגבלות הקורונה נערך השנה טקס חלוקת תעודות הצטיינות בפקולטה להנדסה בשנקר. סך הכל צויינו 44 סטודנטיות וסטודנטים מתוך כ- 1450 סטודנטים בפקולטה להנדסה.

יש לציין במיוחד את העובדה שמתוך 44 חברי וחברות "פורום המצויינות", 19 הן סטודנטיות ו- 25 הם סטודנטים.

בהתאם פתח דיקן הפקולטה פרופ. שמואל קניג את הכנס בקריאה "המצטיינות להנדסה" .

בראשית הטקס  ציין דיקן הפקולטה את מטרות "פורום המצויינות" הכוללות בין היתר את הצורך

  • להכיר במצויינות כערך ראשוני ולציין את במצויינים.ות
  • לטפח את שכבת המצויינים.ות להנהגה של הסטודנטים
  • לשמוע את דעתם של המצויינים.ות על רמת הלימודים בכל שנתון ובכל מחלקה במטרה להעלות   את רמת ההוראה ושיטות הלימוד.
  • .נשיא שנקר פרופ. שיזף רפאלי בירך את "פורום המצויינות" והביע את הערכתו לרמה האקדמית   הגבוהה שגילו חברי וחברות הפורום. הוא אחל לכולם המשך הצטיינות ולמצטיינים של שנת הלימודים הרביעית שלח ברכות להצלחה בהמשך דרכם בתעשייה ובחברה.

דיקן הסטודנטים מר פיני לייבוביץ בירך וצייד את המצטיינים במספר עצות ובמיוחד בצורך לתרום לקהילת הסטודנטים מיכולתם ומרמתם האקדמית הגבוהה.

אחריו המשיך דיקן הפקולטה להנדסה בהרצאה בנושא "מצויינות, הנדסה ואתיקה ". בהרצאתו הדגיש פרופ. קניג שאיכות החיים של אדם קשורה באופן ישיר למידת המחוייבות שלו למצויינות. ההנדסה במאה ה-21 היא הנדסה חוצה גבולות המשלבת הבנה הנדסית, שיקולים כלכליים וקשובה להלך הרוח החברתי תוך שמירה על הקודים האתיים.

המהנדסים כמו הרופאים הם בעלי מחוייבות ליושרה, הגינות ומאמץ עליון להנחלת הנדסה מצויינת. ניתן למצוא התחייבויות רשמיות לשבועת המהנדס בעולם. גם בישראל קיים תקנון לאתיקה בהנדסה שחוקק בשנת 1958 ושאגודת המהנדסים והארכיטקטים קיבלה את הסמכות ליישמו. העוברים על עקרונות האתיקה עלולים להינזף ובמקרים קיצוניים אף לאפשרות לשלילת תואר המהנדס.

בסיום הטקס עלו לבמה ראשי המחלקות והעניקו למצטיינות ולמצטיינים את תעודות "מצטיין הדיקן " וספר רישום עליו הכתובת "הצטיינות היא ערך עליון ודרך חיים". בכך חתם דיקן הפקולטה את הכנס והזכיר למצטיינים את מחוייבותם לדרך ההצטיינות והפצתה של הנדסה מקצועית חברתית וכלכלית.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים