מגזין "את": שרוולים ארוכים וקפלולים בתצוגת שנקר

35 הקולקציות שהוצגו בתצוגת הבוגרים של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, שהתקיימה אמש (רביעי) בהאנגר 11 בנמל תל אביב, הזכירו פעם נוספת מדוע מככב בית הספר ברשימות המוסדות ללימודי אופנה הטובים בעולם. הן נראו, ברובן, פרי של תהליך טיפוח מסור ומתמשך. עבודות רבות היו מגובשות מאוד והעבירו בקול בהיר וצלול את התמה סביבה נבנו.

>> כל הדגמים, כל המעצבים: בקרו באתר של בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה!

שלושה בוגרים הגיעו אצלנו למקומות הראשונים: הקולקציה של קארין אלעד הנקראת "מחאה", עוסקת בתופעת הפליטים הפוליטיים, והיא שידרה למתבונן בה באופן מיידי תחושת נוודות, זרות וניתוק, דרך שימוש מופלא בחומרים אקלקטיים חורפיים, ביניהם צמר ופוך, בצבעוניות קודרת. אבייתר מיאור, שכבר מחזיק במותג משלו הנמכר בארץ ובאוסטריה (הנקרא Mayor), הוכיח יכולות ביצועיות מופתיות דרך "מלבין" - קולקציה נשית ורכה בלבן שבור שעסקה בתופעת הלבקנות באפריקה והזרות הנגזרת ממנה. 

לא מעט השראות יפניות נראו על המסלול, כמו גם שרוולים ארוכים מאוד העוברים את פרק כף היד ובדים רחבים רחוקים מהגוף מעוטרים בהרבה קפלי פנסים, פליסה וקשירות סרטים.

הקולקציה של אלינה ינובר, "לילות קוטב", היא אולי הפנטסטית מכולן. היא נוצרה בהשראת תופעת טבע באיזור הארקטי, במסגרתה נמשך הלילה למעלה מ-24 שעות, והעבירה תחושת אופל וקדרות שתמכו במסתורין של הטבע. הבגדים שהיו עשויים בנפחים יוצאי דופן, קרני האייל שעל הראש ומסכות הסייף שעטו הדוגמניות, עשו לנו חשק לרוץ להאזין לביורק.

בראש העמוד: קולקציית הגמר של אביתר מייאור, בוגר המחלקה לעיצוב אופנה (צילום: רפי דלויה)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>