הסטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית חוגגים עשור ל-HOT בידור ישראלי בסדרת מעברוני יומולדת נוצצים

עשר שנים של בידור, 5 שניות של וואו: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית חגגו עשור לערוץ "HOT בידור ישראלי" בסדרת מעברונים מלאי גלאם ואבק כוכבים. במסגרת שיתוף פעולה עם הערוץ, התבקשו תלמידי קורס "5 שניות של Wow" לזקק את תכני הבידור המשודרים בו למעברון קצרצר, קצבי ומפתה. 

הסטודנטים העניקו פרשנות אישית וסגנונית לשפה ולתוכן של "HOT בידור ישראל" ובתום הפרויקט הציגו בפני צוות והנהלת הערוץ את המעברונים שיצרו. הפרויקטים המצטיינים עלו לעמוד האינסטגרם של הערוץ, שם הוכרזה תחרות לבחירת המעברון האהוב ביותר שישודר במשך חודש ויזכה את יוצרו בפרס כספי. 

הקורס "5 שניות של Wow", אותו מנחה אורן גרין, עוסק בפיתוח יכולתו של המעצב להעביר מסר חזותי בכלים אנימטיביים, תוך הבנת תפקידו הנוסף כבמאי. הסטודנטים לומדים כיצד לפרק דימויים, לעבד אותם לתנועה מקורית ולהעניק להם פרשנות מקורית ואלטרנטיבית שתעביר את המסר הרצוי לצופה.

"במציאות החזותית של ימינו, המעצב נדרש לקחת על עצמו תפקידים נוספים כיוצר עולמות טוטאליים", מסביר גרין ומוסיף כי "עליו להבין בסאונד, תנועה וקומפוזיציה כדי לגרות ולרגש את הצופים ולבלוט על המסך".

במסגרת הקורס נדרשים הסטודנטים "לפצח" כיצד מעבירים מסר באמצעות כלים שונים, חלקם אינם מהתחום הטבעי להם. הם לומדים להבין את תפקיד הלוגו ואת חשיבות העיצוב בפריים טלוויזיוני, תוך התמודדות עם כתיבת תסריט קולע. 

במהלך הסמסטר מתמודדים הסטודנטים עם יצירת סרט בו הם מתפקד כבמאי, מעצב, אנימטור ואיש סאונד - כפי שקורה פעמים רבות ב"עולם האמיתי". גרין מסביר כי "גם אם מעצב אינו לוקח תפקידים אלו, הוא מחויב להבין את היכולות והאפשרויות בכל תחום על-ידי שימוש בטכניקות שונות".

בראש העמוד: מתוך המעברון של שחף קצב ודניאל ברש לערוץ הבידור של HOT (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>