בית הספר לאמנות רב-תחומית

ראש המחלקה: ד"ר שחר פרדי כסלו
משך הלימודים לתואר בוגר: ארבע שנים (סה"כ 160 נקודות זכות)
המחלקה לאמנות רב-תחומית מעניקה תואר בוגר באמנות (Bachelor of Fine Arts)

ככל שהשפה החזותית תופסת מקום מרכזי בכל תחומי החיים, וככל שהמציאות הופכת ליותר ויותר רב-תרבותית ומסוכסכת, כך הולך ומתעצם מעמדה של האמנות ככלי ראשון במעלה להבעה עצמית, להבניית זהויות קולקטיביות ולביקורת חברתית. 

כדי להכשיר אמנים להתמודדות עם אתגריה המורכבים של התרבות העכשווית, מציעה המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר סביבת לימודים מרובדת ואינטגרטיבית בה באים לידי ביטוי כל תחומי הידע והיצירה הרלבנטיים לאמן של ימינו  - החל מעבודת הסטודיו הידנית, דרך העיבוד הדיגיטלי הממוחשב ועד ללימודי היסטוריה ותיאוריה.

המחלקה מעמידה לרשות תלמידיה תשתית רחבה של אמצעי ביטוי ודפוסי חשיבה, תוך שהיא מעודדת אותם לחבור לזיכרונותיהם ולחוויותיהם האישיות כדי לפתח נקודת מבט ייחודית משלהם, נקודת מבט הבאה לידי ביטוי במגוון האמצעים העומדים לרשותם או בשילובים יצירתיים חדשניים. 

קיומם של לימודי האמנות בסביבה ההנדסית והעיצובית של שנקר חושף את התלמידים למגוון מושגים וטכנולוגיות שמרחיבים את הכלים העומדים לרשותם ומעשירים את ההקשר הרב-תחומי של האמנות. מיקומו של שנקר בתוך המרקם הסואן של מטרופולין גוש-דן הופך את העיר עצמה, על מוסדות האמנות שלה ועל אוכלוסיותיה המגוונות, לסביבה הדינאמית הטבעית של לימודי האמנות.

מאז הקמת המחלקה בשנת 2008, הוצגו 3 תערוכות בוגרים שזכו לשבחים רבים בתקשורת ובקרב המבקרים הרבים שהגיעו להתרשם מהפרויקטים המגוונים. רבים מהבוגרים השתלבו בשדה האמנות בארץ ובעולם וכבר הספיקו להציג תערוכות יחיד וקבוצתיות, חלקם פועלים יחדיו בקבוצות אמנות.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים