שבוע יזמות נשים הבינלאומי מגיע לשנקר בארבעה מפגשים אינטימיים עם נשים מעוררות הערצה

15/10/18 18:30 - 18/10/18 22:00 מרכז כתר לחדשנות בשנקר // הבונים 14, רמת-גן

שבוע היזמות נשים הבינלאומי חוזר בפעם החמישית והשנה שנקר נבחרה לארח את האירועים הנחגגים במקביל בעשרות מוסדות לימוד ברחבי העולם. השנה הוחלט על עריכת לא פחות מארבעה אירועים שונים בהם יהיה מפגש עם נשים בולטות בתחומי התרבות, חינוך וחדשנות ישראלית. הדוברות, אשר יתארחו כל אחת בערב מיוחד משלה, בולטות בתחומי ההתמחות שלהן ומהוות מודל לחיקוי בזכות העשייה האיכותית והמגוונת שלהן.

מירה עוואד אשר תתארח ב-15.10 היא זמרת, כותבת ושחקנית בינלאומית. עוואד היא דוברת בולטת במאבק נגד אלימות, סוגיות סביבתיוץ וזכויות נשים. היא החלה להופיע בגיל 9 וכותבת שירים בעצמה מגיל 15 תוך כדי שילוב השפעות ערביות ומוזיקה בולגרית בנוסף למוזיקה פופולרית כגון ג'וני מיטשל, סטינג ופינק פלויד.

רות פולצ'ק תתארח בתאריך 16.10 לשיחה והרצאה על דרכה המקצועית כאישה. פולצק היא יושבת הראש והמקימה של "She Codes" קהילה ישראלית המונה מעל 20,000 מתכנתות, מהנדסות, יזמיות, נשות היי-טק ותוכנה הציעה הכשרה בתחומים אלו על מנת לעודד שילוב רחב של נשים בתעשיות הטכנולוגיות. כיזמית בעלת מעל 10 שנים של ניסיון בסטארט אפים, פולצ'ק בעלת הבנה רחבה בתחום פיתוח אפליקציות וזוכת פרס רפפורט לעשייה חלוצית חברתית ונשית.

הדוברת שלישית, אביגיל טנמבאום תספר ב- 17.10 כיצד היא הצליחה למזג את שתי אהבותיה לעסקים ותיאטרון כדי להפוך להיות אחת ממאמני ה-TED המובילים בעולם. טנמבאום היא אחת מקומץ מאמנים אשר עבדו כמאמני טד רשמיים ובנוסף לכך מאמנת בכירים, יזמים, מנהגים ומדענים כיצד להגביר את נוכחותם והשפעתם כדוברים. היא מלמדת במספר מוסדות לימוד מובילים ובעלת  MBA מבית הספר לעסקים של קולומביה.

נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, תנעל את החגיגות בערב מיוחד שיערך בתאריך 18.10. תמיר היא שרת החינוך לשעבר, עמדה בראש האגודה לזכויות האזרח, מכהנת כנשיאת "שנקר" מאז שנת 2010. בעלת תואר שלישי (Ph.D) בפילוסופיה פוליטית מאוניברסיטת אוקספורד באנגליה ו כתבה מאמרים רבים בנושאים של ליברליזם, חינוך, לאומיות, פמיניזם וזכות אדם, פרסמה את הספר "לאומיות ליברלית" (1993) וערכה את הספרים "חינוך למוסר ולפוליטיקה" (2001) ו"חינוך לדמוקרטיה במדינה רב-תרבותית" (1995).

בשנת 1999 מונתה תמיר לתפקיד שרת העלייה והקליטה בממשלתו של אהוד ברק ולאחר הבחירות לכנסת ה-17 מונתה תמיר לשרת החינוך, במהלך כהונתה הובילה את תכנית "אופק חדש" - אחת הרפורמות הרחבות שיושמו במערכת החינוך מזה עשורים. בתוך כך, פעלה להגדלת תקציב החינוך, לבניית אלפי כיתות בפריפריה, לקידום יום לימודים ארוך ולהעמקת לימודי האזרחות. בכנסת ה-18 כיהנה תמיר כסגנית יו"ר הכנסת ופעלה בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ועדת המדע והטכנולוגיה, השדולה למען השלטון המקומי והשדולה לחיזוק יחסי ישראל-אירופה.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>