"עוד תבואו על ארבע" - פתיחת תערוכת יחיד לפרופ' אוריאל מירון, מרצה במחלקה לעיצוב תכשיטים ובית הספר לאמנות רב-תחומית, בגלריית מאיה

9/4/21 11:00 - 1/5/21 18:00 גלריה מאיה, שביל המרץ 2 (קומה 2), תל אביב

אוריאל מירון / ״עוד תבואו על ארבע״ - תערוכת יחיד בחלל המרכזי ובמבואת כניסה / שעות פתיחה: ג - ה 12:00 - 18:00 / ו, ש 11:00 - 15:00

תערוכת יחיד של הפסל המוערך אוריאל מירון. בתערוכה יוצגו 8 פסלים חדשים ובמרכזם יצירה מהשנה האחרונה - "כלב מביט מטה." זהו פסל גדול ממדים, דקיק, מרחף ובעל צבעוניות עזה, החולש על החלל המרכזי של הגלריה.

"כשאני מערבב צבע, פי מתמלא רוק. אני צריך להתאפק לא לטעום". אומר מירון.

על הצבעים בפסלו החדש של מירון כותב נעם גל בקטלוג המלווה את התערוכה: "הצבע כל כך משמח שאין איפה לשים את ההרגשה הזו בימים האלה, זה מצחיק, זה לא רציני... הוא כה צבוע שמיד הוא מבקש שישחקו איתו, שידגדגו אותו, או שיפרקו אותו כליל".

"יש לנו נטייה לצפות בפיסול, במיוחד בפיסול גדול, ממרחק, על מנת לתפוס את כלו כהוויה בו-זמנית". אומר מירון. "אני מזמין את הצופים לגשת אל הפסלים כמו שכלב ניגש, להתקרב, לחלוק עם הפסל את המרחב, לרחרח, לבחון את העבודות בגובה עיניים של כלב, עיניים שמוכנות להתקרב אל המקום בו דברים נוגעים ברצפה. התקרבות פירושה האטה, השהייה המאפשרת חוויה מצטברת ועשירה של רשמים חושיים, אסוציאציות ורגשות, אז בואו על ארבע"!

מירון הציג במיטב המוזיאונים וחללי התצוגה בישראל והעמיד תערוכות יחיד רחבות היקף במוזיאון הרצליה לאמנות, במשכן לאמנות עין חרוד ובמרכז לאמנות עכשווית באאוגסבורג, גרמניה. הוא זכה בפרסים ומלגות רבים, לרבות פרס שרת התרבות לאמנות לשנת 2013.

מירון הוא בוגר מצטיין של אוניברסיטת ייל והמחלקה לאמנות בבצלאל, ובעל תואר שני באמנות מהArts- Visual of ,School ניו יורק. מירון הוא פרופסור בביה"ס לאמנות רב תחומית ובמחלקה לעיצוב תכשיטים.

בראש העמוד: מתוך התערוכה

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים