תכשיט Talk: המעצב הבינלאומי צורי גואטה יספר על עבודתו, על הטכניקות שפיתח ועל מקורות ההשראה שלו

19/12/13 22:10 אודיטוריום גד אלון

מארמאני ולואי ויטון עד לטיירי מוגלר ומרק ג'ייקובס: צורי גואטה - בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר - ביסס את מעמדו בשנים האחרונים כאחד המעצבים המבטיחים בעולם. עבודותיו נעות בתפר שבין אופנה וטקסטיל, דרך תכשיטים מרהיבים, מוצרי בית ואקססוריז יוצאי דופן.

במסגרת סדרת ההרצאות "תכשיט Talk", יתארח גואטה במחלקה לעיצוב תכשיטים ויספר על עבודתו הייחודית, על מקורות ההשראה שלו, על הצלחתו הבינלאומית והעבודה עם מעצבי העל הגדולים בעולם.

גואטה, המתגורר ויוצר בצרפת, מגדיר את עצמו כמעצב, אמן, אומן, מדען וחוקר. הוא מתמחה בטכניקות של סיליקון ולייזר ומרבה להמציא תהליכים טכניים המאפשרים לו להגשים את חזונו, בהן: יציקה, התכה, מריחה, פירוק, עיבוד ובניה.

עם תום לימודיו בשנקר הקים גואטה סטודיו לעיצוב, בו יצר הדפסים למותגים מובילים בישראל, כמו גוטקס וגדעון אוברזון. בשנת 2000 עבר לפריז, שם יסד את המותג Silka Design, המתמחה בעיצוב פנים, בגדים, תכשיטים ואביזרים. במהלך השנים עבד עם בתי האופנה הגדולים והמובילים בעולם, ביניהם ג'יוונשי, דיור, טיירי מוגלר ז'אן פול גוטייה ולקרואה.

בשנת 2010 זכה גואטה בפרס אנדי לאמנות עכשווית על-שם אנדראה ברונפמן, מיסודו של צ'רלס ברונפמן ומוזיאון תל אביב לאמנות. צוות השופטים נימק את בחירתו בכך שהוא "מבטא בעבודתו רגישות חומרית, תוך הבנה והכרה של מסורות הטקסטיל. עבודותיו ניחנות בצבעוניות ייחודית ובעידון טקסטילי ומצטיינות בערכים אסתטיים גבוהים". 

סדרת ההרצאות "תכשיט Talk" שמה למטרה להפגיש את הסטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים עם מעצבים בולטים ומצליחים בתעשיה. היוזמה צמחה לפני כשנתיים משתי סטודנטיות (כיום בוגרות) - נוי אלון וגלית ברק - והפכה למסורת מתמשכת, אותה ממשיכות במסירות מיכל שדל ונלי בנימין. עד כה התארחו להרצאות: רותה רייפן, בתיה ואנג, נוריתמי, הגר סתת, רורי הופר, גריגורי לרין ואלעד ברוך. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים