שש בשנקר: ״לשחק עם מציאויות מדומות״ - כוריאוגרפיה כעיצוב חוויה בעבודת מחול בשילוב טכנולוגיית מציאות מדומה

10/12/19 18:00 - 19:30 מבנה התואר השני - חדר 609 // אנה פרנק 12, רמת גן

״לשחק עם מציאויות מדומות״ היא עבודה בין תחומית המערבת מחקר תיאורטי עם מדיה של מחול וטכנולוגית מציאות מדומה. העבודה הפגישה רקדנים, כוריאוגרפית העוסקת בפילוסופיה של מופע, דרמטורגים, מדעני מחשב/גיימרים, ומעצבי חווית משתמש. במהלך העבודה, חקרה ד"ר קטן-שמיד כיצד חווית הגוף הרוקד יכולה להשתלב במרחב הטכנולוגי-וירטואלי.
 
הפרויקט התקיים במסגרת האקדמית של המעבדה הבינתחומית לעיצוב ידע באוניברסיטת הומבולדט בברלין בשיתוף עם האקדמיה למדע שימושי בשטוטגרט, החוג לתיאטרון של האוניברסיטה החופשית בברלין, המחלקה למחול של האוניברסיטה לאמנות בפילדלפיה והרשת הבינלאומית לפילוסופית מופע. באמצעות עיצוב עבודה בימתית, הם חקרו את הקשר בין דימויים, תפיסת מרחב ותנועה. התחקנו אחר הקשר בין טכניקות פיזיות וטכנולוגיה וכיצד הן עוזרות לנו לארגן חוויה אימרסיבית.
 
 
הקבוצה דנה בקשר שבין העולם הוירטואלי והעולם הפיזי, ותפקיד הגוף בייצור הבנה הן של דימויים והן של העולם המוחשי. עיצוב המופע הבימתי היווה עבורנו כלי מחקרי ליצירה של בעיות ופתירתן.

בהרצאה תעסוק ד"ר קטן-שמיד באתגרים שהעבודה הבין תחומית הציבה ובהשלכות הפילוסופיות והתיאוריטיות שלהן. כמו כן תבהיר כיצד הכוריאוגרפיה התהוותה ככלי לפתרון בעיות תיאורטיות מחד וכיצד ידע תיאורטי עזר לנו להבין בעיות פרקטיות ובעקבות כך הוביל לעיצוב הכוריאוגרפיה מאידך.

דר׳ עינב קטן-שמיד היא חברת ליבה ומארגנת ברשת הבינלאומית לפילוסופית מופע, חברת מערכת של הוצאת הספרים של האגודה העולמית למחול ומחברת ״פילוסופיה מגולמת במחול, גאגא ומחקר התנועה של אוהד נהרין״ (הוצאת פלגרב מקמילאן, 2016).
 
במחקרה הפילוסופי היא עוסקת במחול ומופע כטכניקות של מחשבה מגולמת. עינב היא מייסדת שותפה של הקולקטיב למחקר תנועה ״מורה״ הפועל בברלין, עובדת כדרמטורגית, ומלמדת מחול במסגרות שונות בברלין ובעולם. היא ניהלה את פרויקט המחקר ״לשחק במציאויות מדומות״ במסגרת הפוסט דוקטורט שלה במעבדה הבינתחומית לעיצוב ידע באוניברסיטת הומבולדט בברלין.
 
ההרצאה מתקיימת בשיתוף ובתמיכת האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>