שש בשנקר: אתיקה של החוויה הקולנועית - מסכים של אחרות

19/11/19 18:00 - 20:00 מבנה התואר השני - חדר 609 // אנה פרנק 12, רמת גן

סדרת ההרצאות "שש בשנקר" מזמינה אתכם.ן למפגש מרתק עם ד"ר ארנה רביב, בנושא האתיקה של החוויה הקולנועית.

ההרצאה תבחן את הקשר בין אתיקה לחוויית הצפייה בקולנוע מבחינה פילוסופית ותראה כיצד חוויה זו יכולה לאפשר את הפתיחות למפגש עם אופנים שונים של אחרות. הטענה העיקרית של ד"ר רביב היא שהפתיחות לאתיקה נמצאית כבר במבנים הבסיסיים של החוויה הקולנועית. 

בהרצאה תתמקד בפרק הרביעי והחמישי של ספרה, בו היא מפגישה שני פילוסופים שלפחות על פניהם נראים שונים מאוד זה מזה: עמנואל לוינס וז׳יל דלז. באמצעות הדיון של לוינס בפנים כמבנה אתי, תראה כיצד הקולנוע יכול לאפשר מפגש עם אחרות באופן שהיומיום אינו מאפשר, ובאמצעות הדיון בדלז ובקריאה שלו את הקלוז-אפ הקולנועי אני מראה כיצד פתיחות זו יכולה לחרוג מהאנושי ומאפשרת לצופה יחסים אתיים גם עם המרחב הלא-אנושי. ההרצאה תלווה בדוגמאות מסרטים. 

דר׳ ארנה רביב היא בעלת דוקטורט לפילוסופיה, תואר שני בפילוסופיה ותואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת תל אביב. היא במאית ומפיקה של סרטים עלילתיים ודוקומנטריים ומרצה במחלקה להיסטוריה ופילוסופיה של האמנות, העיצוב והטכנולוגיה בשנקר ובמחלקה ללימודי תואר שני בתרבות באוניברסיטת חיפה. 

ספרה: Ethics of Cinematic Experience: Screens of Alterity יצא בהוצאת Routledge לפני מספר שבועות. 

סרטיה ("כלבים לא נובחים בירוק", "השומרונים בגלימות לבנות ובג'ינס כחולים", "כובעים בירושלים", "יום ירושלים" ו"עוקף לוד") הוקרנו בפסטיבלים וערוצי שידור בארץ ובעולם.

ההרצאה מתקיימת בשיתוף ובתמיכת האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>