הרצאה: אורון כץ על אמנות ביולוגית בציר שבין מדע לאמנות

2/1/18 18:00 מרכז כתר לחדשנות בהנדסה ועיצוב לזכרו של יוסף סגול // הבונים 14, רמת-גן

עברו מעל שני עשורים מאז שהחל אורון כץ, אמן עכשווי המתגורר באוסטרליה, לעשות מניפולציה על אורגניזמים חיים בשביל מטרות אמנותיות. במהלך תקופה זו. הלכי הרוח השולטים בשדות המדע וההנדסה השתנו בצורה משמעותית. בנוסף לכך, השיח שנוצר על ידי הצבת צורות חיים אלו בתוך הקשר תרבותי הניבה מגוון של תוצאות בלתי צפויות אשר היו שונות ולעיתים אף הפוכות לכוונה המקורית של האמנים. מדוע התוצאות היו כל כך מגוונות?

בהרצאתו, כץ ימקם את הקיום של ממצאים ביוטכנולוגיים בתוך ציר זמן של נרטיבים שונים וינסה לפרק את התפקיד של מוסדות תרבות, סביבות מחקר, עובדי תרבות (אמנים, אוצרים ומבקרים), תקשורת, מדיה והתעשיה מבחינת יחסם לממצאים ביוטכנולוגיים.  

אורון כץ הוא המייסד והמנהל של SymbioticA, המרכז למצוינות באמנות ביולוגית, בית ספר למדעי האדם, אוניברסיטת מערב אוסטרליה. הוא אמן, חוקר ואוצר אשר עבודתו החלוצית בתרבות רקמות נחשבת לפרויקט מוביל באמנות ביולוגית. הוא חקר ולימד במוסדות יוקרתיים כגון Royal College of Art' Harvard Medical School u ו- Stanford University. כמו כן, הוא הציג בין היתר ב- MoMA ,National Art Museum of China ועוד. 

בראש העמוד: The Tissue Culture & Art Project (Oron Catts & Ionat Zurr) and Mike Bianco, Vessels of Care and Control: Prototypes of Compustcubator & Hivecubator

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>