שש בשנקר: הסופר ניר ברעם ירצה על היחס בין האישי לפוליטי לרגל יציאת ספרו החדש

8/5/18 18:00 - 20:00 חדר 609, מבנה התואר השני // אנה פרנק 12, רמת-גן

איך בכלל רומן יכול לדבר על הזמן שבו אנחנו חיים? והאם גירוש השדים האישי של הסופר בכתיבה יכול בעצם להיות כזה גם בשביל הקורא? בעקבות הרומן "יקיצה" שראה אור השבוע בהוצאת עם עובד ידבר, ​ניר ברעם ​במסגרת שש בשנקר, הקולקוויום של היחידה ללימודי תרבות, על היחס בין האישי והאוטוביוגרפי לבין השאלות הפוליטיות והחברתיות של התקופה. 

ניר ברעם נולד בירושלים (1976), הוא סופר. ספריו 'מחזיר החלומות', 'אנשים טובים' ו'צל עולם' היו רבי מכר, תורגמו ל-13 שפות, זכו לשבחים רבים בארץ ובעולם. ספריו "אנשים טובים" ו"מחזיר החלומות" היו בחמישית המועמדים הסופית לפרס ספיר. כמו כן, ברעם היה בחמישייה הסופית לפרס רומא לספרות ולפרסים נוספים ובשנת תש"ע זכה ברעם בפרס היצירה לסופרים עברים. למד ספרות באוניברסיטת תל אביב וערך בעבר את סדרת 'הקלאסיקה' וסדרת 'עיון' בהוצאת עם עובד בנוסף לפרסום מאמרים פוליטיים וסיפורים בעיתונים בארץ, וברחבי העולם כמו הניו-יורקר ודר שפיגל.

בשנת 2016 פורסם ספר העיון הראשון שלו "הארץ שמעבר להרים" (עם עובד) שגולל את סיפור מסעו בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. בשנת 2017 עובד הספר, שתורגם גם לאנגלית גרמנית והולנדית, לסרט על ידי ניר ברעם ומיכאל אללו. הסרט שודר בערוץ 8 ובסינמטקים בארץ ובפסטיבלים ברחבי העולם.

אל תחמיצו: לעמוד האירוע בפייסבוק לחצו כאן!

בראש העמוד: עטיפת הספר "יקיצה" מאת ניר ברעם

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>