21/1/14 22:21 - 5/2/14 22:21 גלריה לורבר

בסיפור הקצר "המחרוזת", שפרסם גי דה מופאסאן בשנת 1884, הוא מתאר את קורותיו של זוג ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, המוזמן באופן חד-פעמי לנשף נוצץ. האישה, שעבורה מדובר בהגשמת חלום, מתכוננת ממושכות לאירוע ומשקיעה את מעט החסכונות שצברו ברכישת שמלה מהודרת. כשהיא מגלה שלא נותר לה כסף לקניית תכשיט הולם, היא מתגברת על בושתה ושואלת מחרוזת יהלומים מחברתה העשירה. בתום האירוע מגלים בני הזוג שהתכשיט אבד, כך שהם נאלצים לשעבד את חייהם ואת עתידם בכדי לרכוש פריט זהה, מבלי לדעת שהמקור היה בכלל חיקוי פשוט וזול.

במסגרת הקורס "פרויקט רעיוני" - בהנחיית ענת אבוקיה-גרוזובסקי, גבי קריכלי ושירי עבדה - יצרו סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים פריטים מקוריים המציעים פרשנות יצירתית לדיאלוג המתקיים בסיפור בין יוקרה לזיוף, בין מקור לחיקוי. 

אחת הסיבות המרכזיות להתפתחות תחום תכשיטי האופנה, היא הדרישה לתכשיטים זולים שייראו כמו יהלומים אמיתיים. במאה ה-18 וה-19 חיקו תכשיטים מסוג זה בצורה מדויקת את תכשיטי היוקרה, אך נחשבו נחותים והבדילו בין הבורגנות לאלגנטיות של האריסטוקרטיה. אבל האופנה של ימינו, המתחדשת תדיר ומחפשת אחר בשורות מקוריות ללא הרף, מצאה קרקע פורייה בתכשיטים ובאביזרי האופנה כתוספת ל"טוטאל-לוק" השלם והמעודכן.

זאת ועוד: תכשיטי האופנה הפכו בעצמם מקור השראה וחיקוי לתכשיטי היוקרה. היפוך יוצרות זה הווה נקודת התחלה לתהליך אותו התבקשו הסטודנטים לחוות בשימוש באבני הסוורובסקי, העשויות זכוכית מלוטשת בטכניקות ייחודיות המעניקות לה מראה קריסטלי יוקרתי. 

מזה עשר שנים תומכת חברת סוורובסקי (בייצוגה הבלעדי של חברת א.ילון בע"מ) בשיתופי פעולה ובפרויקטים ייחודים במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. דרך תהליכי לימוד ומחקר מעמיקים, מתבקשים משתתפי הקורס להציע שימוש יוצא דופן ב"קריסטלים" הפופולאריים של החברה. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>