טבע, מתמטיקה, פאטרן: מסדרים מחדש

11/3/19 17:00 - 24/3/19 17:00 גלריה לורבר // ידע-עם 8, רמת-גן

האדם ניסה להבין את טבע העולם מיום היווצרו. עדויות לניסיונות אלו - במדע, במתמטיקה ובאמנות - נמצאות בתרבות הכתובה ובמסורת מימי מצריים העתיקה דרך מסופוטמיה, יוון, המזרח ואירופה. 

התערוכה החדשה של המחלקה לעיצוב טקסטיל מצביעה על הקשר בין הרצון והצורך לנסח את הטבע בנוסחאות, שרטוטים ומספרים, ובין תרגומם לדימויים ויזואליים.  התערוכה מתבססת על שני קורסים רצופים הנלמדים במחלקה לעיצוב טקסטיל, בהנחייתה של הד"ר אלה אמיתי סדובסקי.

עבודה של נטע בוגומולני

בקורס הראשון לומדים הסטודנטים את המתמטיקה הישנה (האוקלידית) ויוצרים עיצובים בהשפעת העיצובים שנוצרו בארמון אלהמברה שבספרד. בקורס השני לומדים הסטודנטים את המתמטיקה הלא-אוקלידית, מפתחים דימויים ויוצרים עיצובים שאין להם סימוכים הסטוריים. בנוסף, לומדים הסטודנטים כיצד להפוך את העיצובים שלהם לבד המיועד לדפוס דיגיטלי, ומפתחים תמה עיצובית המיועדת ליצירת קימונו, המודפס בסוף התהליך בדפוס דיגיטלי.  

קימונו - רוני לויט (צילום: כפיר זיו)

הקורס נעשה בשיתוף עם חברת קורנית דיגיטל, מהמובילות בעולם בפיתוח מדפסות להדפסה דיגיטלית על טקסטיל, מה שאיפשר בחינה מקרוב של שאלות הנוגעות לפיתוח עיצוב עבור דפוס דיגיטלי, על היתרונות והאתגרים שהוא מזמן.

בראש העמוד: עבודה של זוהר מיטלשטט

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>