מרקחה קולנועית: סוגרים כל יום במרקחה עם סרט ישראלי חדש

25/2/18 16:00 - 26/2/18 16:00 אודיטוריום 2000 // ידע עם 8, רמת-גן

סיימתם ללקט עשבים, לתכנן סירות וליישם בוטים? מרקחה #6 דאגה לכם לבילוי של סוף היום! כל יום ב16:00 אחר הצהריים יוקרן סרט ישראלי חדש ומבטיח הודות לסרטי יונייטד קינג. 

ביום א', 25.2.18 יוקרן הסרט 'פיגומים', סרט הביכורים של מתן יאיר.  עלילת הסרט עוקבת אחרי אשר (אשר לקס) בן ה- 17 אשר היה הילד הכי מופרע ביסודי, בחטיבה ועכשיו גם בתיכון. כל יום אחרי בית הספר, אשר הולך לעבוד עם אביו  מילו (יעקב כהן), בעסק המשפחתי לפיגומים. האב נוהג בבנו ביד קשה ומכין אותו ליום בו העסק יעבור לידיים שלו. כשמורה חדש לספרות (עמי סמולרצ'יק) מלמד את הכיתה  לקראת הבגרות, אשר מרגיש שמישהו רואה אותו קצת אחרת. לראשונה, הוא מדמיין לעצמו עתיד אחר מזה שמכתיב לו אביו, אך טרגדיה בלתי צפויה טורפת את הקלפים.

בום ב', 26.2.18 יוקרן סרטו של אלירן אליה, 'מוטלים בספק', הנוצר בהשראת אירועים אמיתיים ובהשתתפות 11 ילדים נון-אקטורז שאותרו בעיירות פיתוח והוכשרו לגלם דמויות בסרט. הסרט מציג את אסי, תסריטאי ומשורר, אשר תקוע בחייו האישיים, העמוסים בספקות, מחשבות טורדניות וחוסר מנוחה קיומי. בעקבות תאונת אופנוע שהוא עובר בהיותו שיכור, אסי נידון לעבודות שירות: מפגשים במקלט השכונתי עם נערים עבריינים הכלואים במעצר בית ומחויבים להגיע לפגישות כתנאי לשחרורם. אופיים הקיצוני של הנערים, האנרגיות המשתוללות שלהם וקסמם מעוררים בו סקרנות ומשיכה.

תודה מיוחדת למשה אדרי ולאון אדרי מסרטי יונייטד קינג וללירון אדרי, מנהלת ההפצה של סרטים ישראלים בחברה.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים