יישור קו: תחרות צילומים ותערוכה לזכרו של ליאור זיו

2/3/16 12:15 - 17/3/16 17:00 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

אלפי צילומים וזכרונות הותיר אחריו ליאור זיו ז"ל, שנהרג בפעילות מבצעית של חיילי "גבעתי" ברפיח כשהמצלמה הנצחית בידיו. 13 שנה לאחר מכן, יציגו סטודנטים מהמחלקה לאמנות רב-תחומית תערוכת צילומים מיוחדת בהשראת אחד מצילומיו המרגשים, בו תיעד יום הורים של טירוני גבעתי. 

מאז נפל ליאור באפריל 2003, במסגרת שירותו ביחידת דובר צה"ל, מקדישה עצמה משפחתו - ההורים מימי ודוד, האחות גילי והאח דניאל - להנצחת זכרו וכשרונו בצילום: הם הקימו סטודיו לצילום על-שמו בשנקר, ומדי שנה מקיימים תחרות ותערוכת צילום במחלקה לאמנות רב-תחומית, במסגרתה הם מעניקים מלגות לסטודנטים שיצרו עבודות מצטיינות.

"התמונה של ליאור, אותה בחרתי להעמיד במרכז התחרות, היא בעלת אופי סטרוקטורליסטי ומחולקת לשמים וארץ, אך במקום קו אופק נראה "קו" של חיילים הנעים אל עבר המצלמה, כשהוא כופה סדר ומשמעת ומייצר היגיון היררכי בפריים", מסביר טל ניסים - מרצה הבמחלקה לאמנות רב-תחומית, שאצר את התערוכה לשנת 2016.

בהשראת התמונה של ליאור, שצולמה בבסיס בדרום הארץ בקיץ 2002, נקראו הסטודנטים להגיב אליה, להציג לה פרשנות או להתייחס להיבטים ורבדים שונים בה, תוך התייחסות לנקודת המבט הצילומית של ליאור. 

באירוע פתיחת התערוכה - ביום רביעי, ה-02.03, בשעה 12:15 - יכריזו בני משפחת זיו על הזוכים בתחרות הצילומים שנבחרו על-ידי ועדת השיפוט המקצועית. בתוך כך, יוצגו עבודות הסטודנטים ויאפשרו להיחשף לדור הבא של הצלמים הצעירים, שליאור לא זכה להיות חלק מהם.

בראש העמוד: הצילום של ליאור זיו ז"ל ששימש השראה לתחרות הצילום השנתית (התמונה באדיבות המשפחה)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים