מרקחה שווה: מצמיחים כנפיים ופורצים מגבלות

25/2/19 9:00 - 28/2/19 17:00 רחבי שנקר

תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" מגיעה לשנקר במהלך שבוע מרקחה שווה, בשיתוף קרן אדמונד דה רוטשילד, במטרה ליצור שיח משותף על חומרים נכונים לנגישות. תפסנו את גבריאלה ברוך, מרצת הסדנא ובוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים, לראיון לקראת האירוע.

מהיכן שאבת את ההשראה לסדנא?

"לפני ארבע שנים שברתי את האצבע. כצורפת ומעצבת תכשיטים, העובדה שלא יכולתי להשתמש בכף יד ימין הגבילה אותי באופן משמעותי. לאחר הפציעה התמודדתי עם תנועות אצבעות מוגבלת - כך נחשפתי לתחום שיקום כף היד ולאביזרים שיקומיים. מאז אני מעצבת ומפתחת אביזרי עזר לתהליכי טיפול ושיקום".

מה מייחד את הסדנא שלך במרקחה?

"הסדנא שלנו מתבצעת בשיתוף פעולה מלא עם תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו". במהלך ימי הסדנא, המשתתפים יקבלו פידבק ישיר מהחניכים והמדריכים של התנועה על העבודות שלהם. זו הזדמנות חד פעמית לחוות תהליך של פיתוח מוצר שמתקיים בשיתוף הלקוח".

כיצד תחום הנגישות תופס אותך בחיי היום-יום?

"עיצוב ופיתוח משחקים ואביזרי עזר הוא תחום העיסוק העיקרי. בנוסף, אני עוסקת במחקר במרכז השיקום של תל השומר וכותבת את התזה שלי בנושא: "עיצוב מראה אביזר רפואי- ככלי להעלאת המוטיבציה בקרב מטופלי ריפוי בעיסוק".

קצת על כנפיים של קרמבו

היא תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. כן, אנחנו תנועת נוער לכל דבר ופעילי התנועה לא רואים בפעילותם 'עשייה התנדבותית' , אלא עשייה חברתית וחווייתית - למען עצמם ולמען אחרים. בתנועה מתקיימת פעילות חברתית-חינוכית, בלתי פורמאלית, פעם בשבוע בשעות אחה'צ, במודל של חונכות אישית-במסגרת קבוצתית. מרבית החונכים הינם בני נוער מהחינוך הכללי. הפעילות המשותפת תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית. במסגרת התנועה יוצרים מקום ומשמעות לכל אדם, אנו פועלים מתוך אמונה כי לכל הילדים-ללא הבדלי יכולת, מוצא, דת או מגדר, יש צורך משותף: כל הילדים רוצים וצריכים להרגיש שייכות חברתית ולכל ילד מגיע ליהנות בין חברים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים