סטודנטים מציגים אופנה לאורך ההיסטוריה

8/2/09 10:00 - 12:00 אודיטוריום לורבר

באירוע ססגוני ומרגש, קמו לתחייה דמויות מן העבר כמו הנרי השמיני ואן בולן, מארי אנטואנט ולואי ה-16, כשהם עוטים על גופם את יצירותיהם של הסטודנטים מהמחלקה לעיצוב אופנה שזה עתה סיימו סמינר מחקר בתולדות הלבוש בהנחיתם של מוני מדניק, רונן לוין, אנה סולו, יבגני משנברג וערה לב

 
סמינר מחקר בתולדות הלבוש הינו מחקר אקדמי עיוני וטכני הנותן מבט היסטורי מעמיק על תולדות הלבוש מהתקופה הקלאסית – יוון ורומא ועד סוף המאה ה-19, תוך כדי עבודת מחקר המתייחסת ללבוש ולאופנה בהקשרים היסטוריים רחבים.
במסגרת הסמינר חוקרים הסטודנטים את התפתחות הלבוש והאופנה במהלך השנים, שינויי הפרופורציות, הגזרות, הצלליות, הצבעוניות, החומרים וההשפעות השונות על עולם האופנה בכל תקופה. בסופו של התהליך הם מתחקים טכנית אחר דגם מהתקופה שחקרו ומביאים את תוצאות המחקר שלהם לכדי בגד מוכן הנעשה בדיוק לפי המקורות ההיסטוריים.
 
מיצג הדגמים המרהיב, נערך באודיטוריום לורבר בערב ט"ו בשבט. באירוע השתתפו כ – 50 סטודנטים אשר דגמנו זה את יצירתו של זה. על במה אחת הוצגו שמלות מתקופת הרנסנס באיטליה, פריטים מהסגנון הספרדי של שנות המאה ה – 16 וחליפות בסגנון אליזבטני מסוף המאה ה – 16. באירוע השתתפו, עיתונאים, סטייליסטים, מפיקי אופנה, וחברי אגודת הידידים שבאו לצפות בתוצרים המרהיבים.
 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים