מסיבת חנוכה בקומה 4: הדלקת נרות ופרפורמנס של נעם פרתום

28/12/16 16:45 - 20:45 קומה 4, בניין מיטשל // ידע עם 8, רמת-גן

נר חמישי, קומה רביעית: האמנית והמשוררת נעם פרתום תתארח במחלקה לעיצוב תעשייתי למסיבת חנוכה שכולה נסים ונפלאות ופרפורמנס מקורי. בואו לבלות עם הסטודנטים, המרצים והחברים שלנו ערב חמים של ספוקן וורד, בירה וסופגניות!

"שירה, שהיתה פעם היהלום שבכתר הספרות, הפכה בתקופתנו למדיום שוליים זנוח, בו המגע הממוסד הכמעט יחידי שלנו עם המלאכה העתיקה הזאת הוא בעד פריזמה דלוחה, אוטומטית ומשומשת של שיעורי ספרות בתיכון", אומרת פרתום ומוסיפה כי "בעולם כזה, בו לכולנו יש הפרעות קשב וריכוז והקיום הווירטואלי, לעומת זאת, הוא חזות הכל הבלתי מעורערת - ז'אנר הספווקן וורד מנסה להחיות את אמנות הדיבור הישיר מלב אל לב באמצעיים קוליים, מוזיקליים, דינאמיים, פרפורמטיביים, תיאטרליים ואינטרנטיים". 

נעם פרתום  (1986) נולדה וחיה בתל-אביב. משוררת, פרפורמרית, עיתונאית ומנחת סדנאות כתיבה וספווקן וורד. זוכת פרס שרת התרבות למשוררים בראשית דרכם לשנת תשע"ו ופרס רמת-גן לספרות לשנת 2014 בקטגוריית "שירת ביכורים". בוגרת מסלול הכתיבה היוצרת באוניברסיטת ת"א, כיתת השירה של הליקון ובית הספר למוזיקה רימון, עומדת מאחורי פרויקט השירה המצולמת ברשת "פואטיוב".

ספר ביכוריה - "להבעיר את המים באש" - ראה אור בהוצאת חרגול-עם עובד באוקטובר 2012 ומאז הודפסה כבר מהדורה שלישית שלו. לאחרונה התפרסם בהוצאת מודן תרגום שלה לספר השירים המחורזים "הכל בפנוכו", מאת המשורר האמריקאי של סילברסטיין. על ספר זה היא זכתה בעיטור אנדרסן הבינלאומי לשנת 2016.  בתוך כך, היא עובדת עם המוזיקאי יונתן כנען על אלבום ומופע המבוססים על שיריה ועל לחנים מקוריים. 

בראש העמוד: נעם פרתום באווירה קיצית (צילום: יונתן בלום)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>